Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Českou republiku navštíví David Coulthard. Zúčastní se vyhlášení nejlepších českých motoristických sportovců.

Pilot formule 1 a vicemistr světa z roku 2001 David Coulthard navštíví začátkem příštího roku Českou republiku.
Vydáno: 16.12.2017
Coulthard Autodrom Most
Coulthard Autodrom Most Autor: Autodrom Most
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nebude to zdaleka poprvé. David má například úzké vazby k mosteckému autodromu, od roku 1999 je patronem tamního velkého závodního okruhu.

Skotský jezdec poprvé navštívil autodrom v roce 1998, kdy dorazil na sever Čech se svým tehdejším týmovým kolegou Mikou Häkkinenem a šéfem stáje McLaren Mercedes Ronem Dennisem. Přivezli s sebou také dvousedadlovou formuli pro předváděcí jízdy.  S vedením autodromu se dohodl na další návštěvě hned v následujícím roce, kde právě přijal čestný patronát. Do třetice zavítal do Mostu i v roce 2000, kde byl VIP hostem autodromu při závodním víkendu historických monopostů královské disciplíny F1.

David Coulthard přijal tentokrát pozvání na galavečer s vyhlášením ankety Zlatý volant a Zlatá řídítka o nejlepší české motoristické sportovce, který se uskuteční 22. února 2018 v Praze. Objeví se po boku pětinásobného mistra světa silničních motocyklů ve třídě do 500 cm³ Australana Micka Doohana a německé jezdecké legendy Joachima Stucka.

Coulthard s Häkkinenem nejsou jedinými bývalými či současnými piloty formule 1, kteří mostecký autodrom navštívili. Vedle dosud jediného českého účastníka světového šampionátu v této královské motoristické disciplíně Tomáše Engeho, který na autodromu vede kurzy sportovní jízdy, mohli diváci vidět přímo při soubojích na dráze i malajského jezdce Alexe Yoonga či Rakušana Karla Wendlingera.

Jedním z lákadel závodního kalendáře autodromu pro rok 2018 budou po loňské premiéře právě závody historických vozů The Most Historic Grand Prix, a to o víkendu 22. až 24. června. Po sedmnácti letech se při této příležitosti do Mostu znovu vrací série FIA Masters Historic Formula One Championship. Fanoušci se tak mohou těšit na přehlídku monopostů formule 1 zlatého věku, které si to mezi sebou rozdávaly na nejznámějších evropských i světových okruzích od konce 60. let minulého století do roku 1985. Diváci uvidí originální stroje, se kterými jezdili například Jackie Stewart, Emerson Fittipaldi, Niki Lauda nebo James Hunt.

Článek je zařazen v: David Coulthard , Formule 1 , zlatý volant , vyhlášení výsledků , autodrom Most
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama