Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

České posádce na Barum Rally zcela shořela závodní Fabia R5

Ačkoliv se o F1 mluví jako o královně motorsportu, podle nás je to spíš rallye. Stromy a jiné nástrahy těsně kolem rozbité cesty jsou prostě jiná liga. O krizové momenty není nikdy nouze, o čemž by mohla vyprávět i posádka ve složení Vojta Štajf a Markéta Skácelová.
Vydáno: 28.08.2017
Požár Škody Fabia R5 Vojtěcha Štajfa
Požár Škody Fabia R5 Vojtěcha Štajfa Autor: Hasiči Zlínského kraje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Před pár měsíci jsme vám ukazovali, jak spektakulárně si Vojta svou tehdy novou Fabii R5 kupoval od samotného Petra Čtvrtníčka. Bohužel auto nevydrželo ani celou závodní sezónu, a to rozhodně ne vinou posádky týmu Racing21. Incident, při kterém by celý závodní speciál zcela zničen, se odehrál v sobotu k večeru v rámci domácí Barum Czech Rally Zlín. Nedaleko Horní Lhoty na Luhačovicku začala závodní Škoda Fabia R5 ze zatím neznámých příčin hořet. Bylo velké štěstí, že Vojta i Markéta z auta stihli vystoupit, a dokonce v sobě našli tolik síly, že se ještě speciál pokoušeli uhasit vlastními hasicími přístroji.

Bohužel ale všechny snahy byly marné, a to jak ze strany posádky, tak nakonec i ze strany hasičského sboru, který byl na místě takřka okamžitě. Fabii už nestihli pomoci a ta tak během několika okamžiků doslova lehla popelem. V tuto chvíli má vše v rukou vyšetřovatel, který by měl snad během několika dní vysvětlí, co se vlastně stalo. Zatím to podle všeho vypadá na technickou závadu. Ať už je příčinou cokoliv, tým Racing21 kvůli tomu nedojede nejen tuto sezónu, ale otazník nejspíš visí i nad tou příští. Nejdůležitější nakonec ale je, že jsou všichni v pořádku. Plechy se dají vždy nahradit.

Vyjádření samotného Vojty Štajfa, které napsal na svůj facebookový profil, si můžete přečíst zde.

Článek je zařazen v: Škoda Fabia R5 , Vojtěch Štajf , požár , Barum rally , Zlín , hasiči
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama