Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

České automobilky čekají rekordy. Každých 23 sekund vyrobí auto

Automobilkám se na našem území poslední roky opravdu daří. A podle všeho to vypadá, že se jim i letos podaří absolutní rekord ve výrobě. Do konce roku má z linek sjet až 1,4 milionu nových vozidel.
Vydáno: 26.10.2017
České automobilky čekají rekordy
České automobilky čekají rekordy Autor: Škoda Auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Toto číslo ukazuje na velmi zajímavý růst automobilového průmyslu, protože v loňském roce z továrních linek sjelo „jen“ 1,344 milionu nových vozidel. Jak ale tento růst ve svém počátku pomohl s vyřešením nezaměstnanosti, teď se naopak průmysl potýká s nedostatkem kvalifikovaných pracovníků. Počítá se ale s tím, že s koncem sezónních prací automobilky utiší svůj hlad po nových zaměstnancích. A tomu hladu se vlastně ani nelze divit.

Výroba osobních vozidel totiž v České republice za poslední tři čtvrtletí bez problému přesáhla hranici jednoho milionu kusů. To znamená meziroční nárůst o slušná 4 %, ale nutno dodat, že plných 971 262 vyrobených vozidel míří do zahraničí. Nejlépe je na tom logicky Škoda Auto, které se daří jak vývoz, tak prodej na domácím trhu. Značce výroba vzrostla o více než 13 % a od ledna do září z její linky sjelo 639 529 nových vozidel. Nošovické výrobní lince značky Hyundai naopak produkce nových vozidel klesla o 0,7 % na 267 800 kusů. Problémy pak řeší i TPCA v Kolíně. Meziročně zde poklesla výroba téměř o pětinu na konečných 146 160 vozidel.

Ale automobilový průmysl není jen o osobních vozech. Daří se třeba i české Tatře, jejíž produkce letos stoupla o 30,6 %. Celkem tedy vyrobila 1 114 nákladních vozidel. A dobře se vede i výrobě autobusů. Ve Vysokém Mýtě vyrábí společnost Iveco, která zaznamenala meziroční nárůst o 4 %. Letos zde vyrobila už 2 940 autobusů.

Článek je zařazen v: prodeje , výroba aut , rekord , automobilky , TPCA , Škoda Auto , Hyundai , Tatra , Iveco , produkce
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama