Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Česká Praga postaví nové osobní auto

Po 68 letech se na silnicích objeví nový osobní automobil se značkou Praga. Půjde o silniční verzi závodního vozu R1, se kterým už dnes firma Praga Cars závodí.
Vydáno: 09.04.2015
Praga R1
Praga R1 Autor: Praga Cars
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bohužel toho o voze zatím moc nevíme. Vlastně nevíme vůbec nic. Víme jen, že výkonový poměr by měl být 550 koní na tunu. To je přibližně srovnatelný výkon, jaký má Bugatti Veyron. „První oficiální fotografie budou k dispozici koncem dubna a oficiální představení plánujeme v horizontu tří až pěti měsíců," řekl ČTK zástupce Pragy Tadeáš Marek.

Vůz bude vycházet ze závodní verze R1, která však bude mít silniční homologaci. Víc vám o voze neřekneme, protože víc nevíme.

 

Takže se podívejme do historie značky. Mezi nejznámější osobní automobily firmy, která se jimi zabývala jen do druhé světové války, patří první Mignon, Alfa a maličkatý Piccolo. Ten byl tak úspěšný, že v letech 1928–1932 byl vůbec nejprodávanějším vozem z československé produkce.

Po válce byla nařízena firmě výroba pouze nákladních automobilů a autobusů. Pokusné spuštění výroby osobních automobilů v roce 1946 bylo po dvou letech ukončeno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama