Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Černá bestie bez kůže

Jméno Donkervoort je všem jistě dobře známé. Jsou to jednz z nejpropracovanějších, nejdivočejších a vůbec nej vozů… ze všech vnuků slavného Lotusu Super Seven. A teď je tu Donkervoort D8 GTO Bare Naked Carbon.
Vydáno: 22.04.2015
Donkervoort D8 GTO Bare Naked Carbon
Donkervoort D8 GTO Bare Naked Carbon Autor: Donkervoort
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Donkervoort prošel i naším redakčním testem v Autosalonu. Expert Radek z něj byl u vytržení. Video najdete na konci článku. Holandská firma ovšem stále vymýšlí speciality, jak nalákat zákazníky, aby se tento speciál na čtyřech kolech stále dobře prodával. Poslední kreace má jméno Bare Naked Carbon. Co to znamená? Uhlíková vlákna vystupují na povrch a nejsou ničím maskována. Žádný překrývající lak. Jen transparentní krycí. Kdo chce, může mít matnou, jiný zase lesklou verzi. Stejně tak i barva je na výběr. Ale vždy jsou to uhlíková vlákna splétaná do vzorů a zalitá epoxidovou pryskyřicí. Extrémně tvrdé, pevné a lehké. A je to všude. Nejen na karoserii, ale i na konstrukci sedadel, přístrojové desky, rámech oken… Auto je proto extrémně lehké. Jak moc? To vám přesně neřekneme, ale standardní D8 GTO, ze kterého speciální verze vychází, má v slabší verzi Touring 730 kg, v silnější sportovní verzi pak 695 kg.

 

A co motor? Tak to je přeplňovaný dvouapůllitr z Audi, který má výkon 294 kW a točivý moment 450 N.m. Standardní GTO s ním zrychlí na stovku za 3,0 s a maximálka je 255 km/h.

Donkervoort D8 GTO Performance
Donkervoort D8 GTO Performance
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama