Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Čekání je u konce. Mercedes má coupé-SUV

BMW X6 asi znáte. Je to ohromný gigant, který má vzadu omezená místa tím, že mu rychle padá dolů střecha. Mercedes s tím dlouho váhal. Konec váhání – GLE Coupe je venku.
Vydáno: 10.12.2014
Mercedes-Benz GLE Coupe
Mercedes-Benz GLE Coupe Autor: Mercedes-Benz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Chtělo by se nám zvolat PROČ? Copak někdo taková auta chce? Drahá, ohromná a přitom využitelná prakticky jen na předních sedadlech? Jenže se ukazuje, že chce. X6 je extrémně žádaný model, vždyť loni si ho v Čechách pořídilo 267 zákazníků, což je o necelých třicet méně, než těch, kteří se rozhodli pro BMW X5. Takže lidé to chtějí. Víc řešit u Mercedesu nemusí. Je to trh, který jim utrhne ruce.

A tak je tu GLE Coupe se střechou podobnou S Coupe a s výbavou závoďáků. Vždyť základní kola mají průměr ráfků dvacet palců (za příplatek až 22 palců), verze 450 AMG má vzduchové pérování a systémy vozu nastavitelné ve speciálních režimech Individual-Comfort-Slippery-Sport-Sport+. Ostatně tohle auto nevybíráme náhodně. Na fotografiích vidíte právě tuhle verzi a je to jakási první vlaštovka, protože oficiální veřejné představení bude v Detroitu na začátku příštího roku.

 

Auto dostane hodně přiostřené sportovní geny. Například čtyřkolka 4Matic nebude distribuovat přenos síly standardně. Víc se zaměří na zadní kola, aby se podpořil pocit ze sportovního vozu.

Samozřejmě, že nebude jen u tohoto modelu. Takže v nabídce budou tyto verze:

  • 350d 4Matic (190 kW/620 N.m)
  • 400 4Matic (245 kW/480 N.m)
  • 450 AMG 4Matic (270 kW/520 N.m)
Mercedes-Maybach S

Nejluxusnější z nejluxusnějších Mercedesů

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama