Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Caterham svůj nový model vyprodal za pouhých 7 hodin

Na první pohled jsou auta značky Caterham nepraktická a ne moc pohodlná. Ale jejich fanoušci na ně nedají dopustit, a tak novinka v podobě modelu Seven SuperSprint byla vyprodána opravdu hodně rychle.
Vydáno: 18.09.2017
Caterham Seven SuperSprint
Caterham Seven SuperSprint Autor: Caterham
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Když Caterham vypustil do světa informaci, že v rámci oslav 60. výročí značky představí speciální limitovanou edici, peněženky se některým milovníkům těchto velmi specifických vozů začaly samy otevírat. Už jen podle názvu totiž bylo jasné, že nepůjde jen tak o něco obyčejného. Caterham totiž už od roku 2015 vůbec nepoužívá slovní označení svých modelů, ale vsadil pouze na to číselné. Až loňský podzim přinesl model Seven Spirit, ze kterého pak SuperSpirit vychází.

Jak už jsme vám prozradili, model je dárkem značky svým zákazníkům ke kulatým šedesátinám a logicky tak vzniklo pouze 60 jedinečných kusů. Svým designem se vrací ke kořenům a nabídne retro doplňky i tvary. Hodně nás baví výměna čelního skla za nízké štíty nebo 14palcové plechové disky. Retro prostě dnes frčí. :) Podobné je to i v interiéru, který může nabídnout místo pro jednoho nebo dva cestující. V každém případě tu majitele ale čeká stylový dřevěný volant a parádní kůží čalouněná sedadla. Mimochodem, tahle limitka je připravena pro případné nasazení na závodních okruzích, ale díky homologaci s ní můžete vyrazit třeba i v neděli na čaj o páté.

Caterham Seven SuperSprint nabídl šestici velmi hezkých laků, které nesou jména po slavných závodních okruzích. Jsou to stříbrno červený Hockenheim, zeleno oranžový Aintree, červeno bílý Imola, bílý s pruhy Gulf s názvem Watkins Glen, modro bílý Dijon a zeleno červený Zandvoort. Siluetu okruhu, podle kterého je vůz lakován, pak výrobce umístil pod levé zadní světlo. Ačkoliv jsou všechny vyrobené kusy již prodané, přesto vám prozradíme jejich cenu. Výrobce si je cení na 29 995 liber, tedy v přepočtu asi 865 tisíc korun. Polovina všech vyrobených aut zůstane ve Velké Británii a zbytek je rozeset takřka po celé Evropě. Tak třeba jednou budeme mít štěstí a alespoň jedno někde potkáme.

 

Článek je zařazen v: Caterham , Seven Spirit , Seven SuperSprint , Caterham Seven SuperSprint , limitovaná edice , retro
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama