Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Caterham má hned tři nové modely

Milujete lehoučké puristické sportovní automobily? Pak určitě milujete i klasický Lotus Super Seven nebo jeho nástupce Caterham. A právě on nyní přidal do portfolia hned tři nové modely.
Vydáno: 24.03.2015
Caterham Seven
Caterham Seven Autor: Caterham
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Abychom byli přesní. Caterham zcela odboural nesmysly, jako jsou názvy Clubsport apod. Teď je jeho řada přísně numerická – od Caterham Seven 160 až po 620. Čísla znamenají poměr výkonu a hmotnosti. Nic víc, nic míň.

Vynechejme krajní verze a soustřeďme se na tři modely, které zapadají mezi ně. To jsou právě ty novinky. Mají označení 270, 360 a 420.

Nejslabší z nich má motor Ford Sigma o objemu 1,6 litru s výkonem 101 kW. Není to moc, ale vzhledem k hmotnosti vozu 540 kg dokáže auto jet rychlostí až 196 km/h a především zrychlit na stovku za pět sekund. Tady cena začíná na 875 000 Kč.

 

Model Seven 360 spoléhá na motor Ford Duratec 2,0 l s výkonem 134 kW. Jen o dvacet kilogramů vyšší hmotnost neznamená pro auto velkou zátěž. A tak i maximálka se posunula o deset km/h nahoru a zrychlení kleslo o dvě desetiny dolů. Za tuhle verzi si Caterham řekne 1 030 000 Kč.

Caterham Seven 420 R Foto:

Verze Seven 420 má stejný motor jen s výkonem 157 kW. Maximální rychlost je 219 km/h, zrychlení na stovku zvládne za 3,8 s. Cena 1 140 000 Kč.

S vozy pak Caterham ukázal i nové pakety S a R. První z nich je určený pro pohodlí a na silnice. Auto tak dostane čelní sklo, interiér kompletně interiér kůží, volant Momo, čtrnáctipalcová kola a silniční tlumiče. Samozřejmě, že nechybí dveře i střecha.

R pak je pro ty, kteří chtějí auto tahat po závodních okruzích. Má tak samosvorný diferenciál, karbonovou palubku, závodní sedadla, patnáctipalcová kola, silnější brzdy i tužší tlumiče.

Caterham AeroSeven

Kupte si Caterham za 589 milionů dolarů

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama