Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Carsharing ve Vídni využívá hybridy Hyundai

Hyundai předal prvních 15 vozidel IONIQ Hybrid nové službě sdílení vozů Stadtauto ve Vídni.
Vydáno: 07.12.2017
Carsharing Vídeň
Carsharing Vídeň Autor: Hyundai
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Službu provozuje společnost greenmove, která se v Rakousku specializuje na ekologickou mobilitu. Do jara 2018 plánuje v rámci své nabídky poskytovat celkem 70 vozů.

Stadtauto je služba pro sdílení aut ve městě, v rámci které se vozy vyzvedávají na vyhrazených místech. Po zadání osobních údajů na webových stránkách společnosti Stadtauto a po zaplacení jednorázového registračního poplatku si mohou zákazníci pronajímat jednotlivé vozy. Ke stažení je k dispozici i mobilní aplikace Stadtauto, kde je možné si vozidla rezervovat nebo si ověřit jejich momentální dostupnost. Služba navíc umožňuje vybrat si z několika modelů předplatného, tak aby ji mohli využívat obyvatelé s různými přepravními nároky.

IONIQ Hybrid pohání elektromotor o výkonu 32 kW a v kombinaci s motorem GDI 1,6 litru poskytuje celkový výkon systému 103,6 kW. Výrobce deklaruje spotřebu paliva 3,9 - 3,4 l/100 km. Vozový park služby sdílení vozů ve Vídni bude po instalaci nabíjecích stanic ve městě postupně přecházet na čistě elektrická vozidla.

V říjnu 2017 spustila společnost Hyundai Motor Europe první službu sdílení elektrických vozidel v Amsterodamu. Celá flotila čítá 100 vozů IONIQ Electric. Tento automobil nabízí dojezd 280 km na jedno nabití.

Článek je zařazen v: carsharing , Vídeň , půjčování , sdílení , Hyundai
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama