Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Café racer s revolučním rámem si můžete v garáži postavit sami

Ne každá motorka je vhodná pro každého. Proto se jich vyrábí tolik, aby si bylo možné vybírat. Ale co takhle motorku, kterou si můžeme postavit v garáži podle vlastních představ?
Vydáno: 18.08.2015
Tinker.
Tinker.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pro zručnější a kreativnější bikery vymyslel mladý skotský student Jack Lennie speciální motocyklovou stavebnici s univerzálním rámem. Stroji říká Tinker a vznikl jako jeho závěrečná práce na Edinburgh Napier University, kde studuje design. S Tinkerem dokonce vyhrál titul designér roku 2015 na prestižní designérské přehlídce v Londýně.

Jack při tvorbě svého konceptu vycházel ze statistik, že 90 procent havarovaných motocyklů ve Velké Británii je odepsáno kvůli poškození rámu. Chtěl tedy najít způsob, jak by se zbylé součástky daly snadno použít. A protože každá součástka je jiná a pasuje na jiný typ motocyklu, přišel s univerzálním kruhovým rámem, do kterého se vejde většina motocyklových motorů a na který se dají navěsit nejrůznější díly.

 Autor Tinkeru dokonce plánuje, že příští rok, až bude koncept zcela vyladěný, na svých webových stránkách zveřejní přesnou výrobní dokumentaci součástek rámu i dalších potřebných dílů. Každý si pak bude moci s touto dokumentací vyrobit komponenty sám, nebo si jejich výrobu zadá v nějaké dílně či malé firmě. Je to o to jednoduší, že k sestavení základního rámu Tinkeru nejsou potřeba žádné speciální nástroje či technologické přípravky.

 


 Stavba Tinkeru by neměla zabrat ani moc času, sám Jack si svůj prototyp postavil údajně za 32 týdnů. Ke svému rámu si samozřejmě musel sehnat motor, kola, přední vidlici, nádrž, řídítka a další drobnosti ze sériových motorek. Nicméně jeho současný výtvor ještě není zralý na legalizaci pro běžný provoz. Na tom ale Jack pracuje, proto chce technické plány zveřejnit až příští rok, až projekt zcela dokončí a ze školní práce se stane legální motocyklová stavebnice. 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama