Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Cadillac chce v Evropě prorazit s dieselovými motory

Americký Cadillac to s Evropou myslí vážně a touží se zde prosadit v mnohem větší míře než v minulosti.
Vydáno: 21.08.2015
Cadillac ATS Coupe
Cadillac ATS Coupe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Před krátkým časem Cadillac představil plány na expanzi v Evropě a oznámil, že zde bude prodávat celou modelovou řadu. Chce se tak naplno postavit německým prémiovým značkám. Ale to by nejspíš nestačilo, protože v Evropě je žádoucí mít v nabídce i naftové motory. A Cadillac se tomu chce přizpůsobit.

Prezident Cadillacu Johan de Nysschen je ve své funkci už rok a své úsilí mimo jiné zaměřil na expanzi do Evropy a proměnu americké klasické ikony na moderního konkurenta prestižních evropských i asijských značek. Nejdříve ze všeho Cadillac začal budovat dealerskou a servisní síť, která prý bude nabízet víc, než je u konkurence běžné. Teď de Nysschen prozradil, že Cadillac už intenzivně pracuje na nových přeplňovaných dieselových čtyřválcích a šestiválcích.

 

Cadillac ATS Coupé 2,0 T Luxury
Cadillac ATS Coupé 2,0 T Luxury


Ty by měly přijít nejprve do Evropy, stane se tak někdy v roce 2019. Nicméně ani Spojené státy o ně nepřijdou, tam se objeví asi o rok později. Už dříve de Nysschen naznačil, že stranou nezůstanou ani hybridní pohonná ústrojí a nepůjde jen o výjimky v některých modelových řadách. Zatím ovšem nevíme, které typy vozů a jaké diesely dostanou. Pověsti se zmiňují o modelové řadě Escalade, jež by měla dostat šestiválcový turbodiesel, naftu by mohly jako jedny z prvních spalovat i Cadillacy ATS. Pokud se chce Cadillac opravdu postavit německé konkurenci, pak z logiky věci určitě dostanou diesely i modely CTS či nový XT5.

 


 Otázka ovšem je, jestli rok 2019 není trochu opožděným termínem. Evropská byrokracie vehementně tlačí výrobce vozů do elektriky, naftové motory tak můžou být za pár let zcela nežádoucí. Uvidíme tedy, jak se věci vyvinou. Cadillac se už v minulosti do naftového dobrodružství pustil, ale s nevalným úspěchem. Naftové modely z konce 70. a první poloviny 80. let díru do světa neudělaly, stejně jako v minulém desetiletí typ BLS, což byl vlastně překamuflovaný Saab 9-3, který dostal diesel do Fiatu. 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama