Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

BusLine objednal u IVECO BUS rekordní množství autobusů

BusLine, jedna z největších českých dopravních společností provozující meziměstskou a městskou dopravu, podepsala rámcovou smlouvu s IVECO BUS na nákup až 399 nových autobusů.
Aktualizováno: 01.12.2017
Iveco Bus
Iveco Bus Autor: Iveco Bus
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dodávky nových vozů se uskuteční v letech 2017–2021. Jedná se o meziměstské autobusy typu Crossway LE Line, Crossway Line a Crossway PRO a autobusy Urbanway a Urbanway Natural Power pro provoz ve městech. Společnost BusLine chce nahradit starší vozy, především bývalé značky Karosa.

 „Předložená nabídka na nové autobusy IVECO BUS byla nejlepší, a to nejen z pohledu ceny, ale její vozy mají také velmi nízké provozní náklady. Důležitá pro nás byla rovněž záruka na všechny vozy, která činí neobvyklých 60 měsíců,“ dodal Radek Chobot, předseda představenstva a generální ředitel společnosti BusLine.

Ještě v letošním roce bude vozový park firmy posílen čtrnácti meziměstskými autobusy typu Crossway PRO, které jsou vybaveny například USB zásuvkami pro nabíjení mobilních telefonů či elektronickými informačními panely. Tyto autobusy splňují veškeré povinné standardy pro handicapované cestující, jsou vybaveny elektrickou rampou a akustickým příslušenstvím pro nevidomé.

V nejbližší době dále společnost BusLine nakoupí 40 autobusů typu Crossway LE Line pro provoz pravidelné linkové dopravy v Libereckém a Královéhradeckém kraji.

BusLine provozuje více než 250 linek, disponuje flotilou několika set autobusů a zaměstnává více než tisíc lidí.

Autor textu: Jirka Svoboda

Článek je zařazen v: BusLine , IVECO BUS , autobusy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama