Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Bugatti - z cesty! Nejrychlejší auto je z USA a pojede skoro 500 km/h

Není to tak dávno, kdy jsme se pozastavovali nad vozy s maximální rychlostí přes 300 km/h. A pak přišel Veyron. Vůz, který na dlouhou dekádu stanovil úplně jiné milníky, o které se většina automobilových fandů opírá dodnes. Jenomže doba pokročila a ani nástupce Veyronu, Bugati Chiron, už není nejrychlejší.
Vydáno: 02.11.2017
Hennessey Venom F5 1
Hennessey Venom F5 1 Autor: Hennessey Performance Engineering
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pamatujete si na přetahovanou mezi automobilkami Bugatti a Hennessey? Někdejší Veyron Super Sports tenkrát od modelu Venom GT dostal pořádný výprask, ale protože se automobilka Hennessey nepokusila rekordní jízdu zopakovat, Guinnessovou knihou rekordů jízda atakující rychlost 435 km/h nebyla uznána. A tak se americký výrobce rozhodl jednat.

Nezdolní Američané

Zatímco ve Francii začal vývoj zbrusu nového Bugatti s výkonem 1500 koní, které dnes známe pod jménem Chiron, Američané se rovněž nevzdali a rozhodli se vyvinout stroj, který porazí všechny. O jeho příchodu se mluvilo hezky dlouho, a i když se zpočátku zdálo, že se smělý plán povede, po příchodu nového Chironu zůstal celý svět na pochybách. Nyní je ale jasné, že za velkou louží mysleli vše vážně.

Zbrusu nový stroj se jmenuje Hennessey Venom F5 a jeho udávaná maximální rychlost o hodnotě 485 km/h je běžným autům natolik vzdálená, že si ji lze jen těžko představit. Nutno však dodat, že rychlost byla prozatím jen spočítána ve větrném tunelu a reálně se ji automobilka pokusí zdolat až příští rok na jaře.

Jak jinak - osmiválec!

Novinka ve svých útrobách skrývá dvojitě přeplňovaný 7,4litrový hliníkový osmiválec, který při plném sešlápnutí plynu dává hned 1622 koní a 1768 Nm. Tím nejlepším, samozřejmě hned vedle vědomí, že sedíte v nejrychlejším autě světa, je ale poskytovaná dynamika. Vzhledem k faktu, že Venom F5 váží jen 1360 kg, se dočkáváme jen těžko myslitelné akcelerace, která hravě překoná i nejrychlejší monopost seriálu Formule 1.

Zrychlení z 0 na 100 km/h ani neznáme. Není totiž důležité. Rovněž hranici 200 km/h není zas až tak nutné zmiňovat - to se Venom F5 přece stále jen rozjíždí. Hranici 300 km/h ale americká raketa protne už za rovných 10 sekund a dříve nemyslitelnou hranici 400 km/h překoná za dalších 9 sekund. Jak je něco podobného možné?

Extrémně vzácný kousek

Možná si vzpomínáte na aféru, v níž Bugatti zmiňuje, že rychleji jejich Chiron zkrátka jezdit nemůže, protože prozatím neexistují dostatečně schopné pneumatiky. Američané ale tento problém vyřešili velmi jednoduše - nízkou hmotností. Chiron váží o zhruba půl tuny více a díky hmotnosti Venomu zvládnou obuté Micheliny Pilot Sport Cup 2 daleko vyšší zátěž. Hennessey tak pustí k daleko zářivějším výkonům a vyšším rychlostem.

Pokud se na novinku těšíte a dokonce máte i našetřených minimálně 35 milionů korun, nezbývá vám, než doufat. Nových hypersportů Hennessey Venom F5 totiž vznikne pouze 24 a jejich nastávající majitele si pan Hennessey vybere osobně. Tak snad se vám poštěstí si jeho přízeň získat.

Článek je zařazen v: Hennessey , Hennessey Venom F5 , Hennessey Venom GT , Hennessey Performance , nejrychlejší auto světa , nové Hennessey , americký hypersport , nejrychlejší auto , Venom F5 , Bugatti , Bugatti Chiron , Bugatti Veyron
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama