Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Bugatti slibuje, že nástupce veyronu bude prý ještě rychlejší

Bugatti se pomalu a jistě připravuje na konec výroby modelu Veyron. Už ale pracuje na jeho nástupci, který by měl být ještě výjimečnější.
Vydáno: 22.08.2015
Bugatti Veyron Super Sport World Record Edition.
Bugatti Veyron Super Sport World Record Edition. Autor: Bugatti
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Veyron je snad nejznámější supersport po celém světě, který jsou snad schopny rozeznat i ti, jež se o automobily vůbec nezajímají. Ale i jeho éra musí jednou skončit – a k tomu dojde poměrně brzy. Vždyť veyron se vyrábí už deset let, za tu dobu vzniklo 450 exemplářů a chystá se závěrečná edice, která nejspíše ponese pojmenování La Finale.

Šéf Bugatti Wolfgang Dürheimer se nedávno rozpovídal na téma nástupce veyronu. Má se za to, že se bude jmenovat Chiron, nicméně nic nebylo v tomto směru potvrzeno. Dürheimer však potvrdil, že nový supersport od Bugatti bude schopen jezdit rychleji než 415 km/h, což je rychlost, které dosahoval Bugatti Veyron Super Sport World Record Edition. Tato verze veyronu však měla elektronické omezení, bez omezovače prý veyron dosahoval rychlosti až 431 km/h.

Nástupce veyronu podle Dürheimera dostane vylepšený systém brzd a nabídne lepší řiditelnost a jízdní vlastnosti. Dürheimer přímo řekl, že jej chtějí udělat „mnohem lepší“. Navíc šéf Bugatti potvrdil, že značka zůstane producentem čistě supersportovních vozů, takže žádná dnes tak módní SUV nepřicházejí v úvahu. Stejně tak se nedostane na luxusní limuzíny se čtyřmi dveřmi, jako byl například koncept Bugatti 16C Galibier. Bugatti tak zůstane při dvousedadlových supersportech neovlivněných evropskou byrokracií a downsizingovým morem.

 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama