Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Budou nový Land Rover Defender stavět na Slovensku?

Indy vlastněná automobilka Jaguar Land Rover se v posledních měsících rozhlížela, kde by postavila svou další továrnu. Vypadá to, že to bude u našich východních sousedů.
Vydáno: 12.08.2015
LR Defender.
LR Defender. Autor: Land Rover
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Podle oznámení představitelů Jaguar Land Roveru (JLR) přibude na Slovensku další továrna vyrábějící automobily. Vedle automobilek VW, Kia a PSA tak Indy vlastněná britská společnost rozšíří kapacity slovenského automobilového průmyslu. Nicméně nejde o definitivní a jisté rozhodnutí. Zatím pouze slovenská vláda s JLR podepsala předběžnou smlouvu o vybudování výrobních kapacit na Slovensku. Následovat bude vypracování studie proveditelnosti a teprve po té se může premiér Robert Fico radovat. Zatím jen vyslovil potěšení nad tím, že JLR pro svůj nový závod preferuje Slovensko.

Varianty nové továrny v Polsku, Mexiku či USA tedy úplně nepadly a jsou stále možné. Jaguary i land rovery se tradičně stavěly ve Velké Británii, ovšem posledních pár let indičtí vlastníci s výrobními kapacitami expandovali i do zahraničí. Nová továrna vyrostla v Číně, další se staví v Brazílii, jiná existuje v domovině vlastníka JLR v Indii, kde samozřejmě sídlí i mateřská automobilka TATA.

Na studii proveditelnosti se plně podílí i slovenská vláda a v rámci ní se bude hledat i vhodná lokalita pro novou továrnu, jež by měla vyprodukovat až 300 tisíc vozů během příští dekády. Nejpravděpodobnějším místem je okolí Nitry. JLR také oznámila, že se v nové továrně budou vyrábět vozy na hliníkové konstrukční platformě, což některé vede ke spekulacím, že by tedy na Slovensku měl mít své rodiště nový defender.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama