Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Bude mít Renault zase svůj tým ve Formuli 1? Chce opět vstoupit do Lotusu

V zákulisí F1 se už pár dní šušká, že Renault si chce znovu pořídit svůj vlastní tým. A v hledáčku má dokonce ten, který v minulosti vlastnil a podal.
Vydáno: 31.08.2015
Lotus E23 Hybrid.
Lotus E23 Hybrid. Autor: Lotus F1 Team
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V roce 2010 Renault prodal tým Lotus se základnou v Enstone společnosti Genni Capital, jíž vlastní Gérard Lopez. Ted to vypadá, že se francouzská automobilka chce změnit z dodavatele motorů na vlastníka závodního týmu. A tím by měl být opět Lotus. Nicméně zprávy ze zákulisí šampionátu říkají, že jednání a sondování probíhalo na více frontách. Minulý víkend se například u Force India objevil Alan Prost, ambasador Renaultu.

Podle Autosportu je ale už ruka v rukávě a Lotus na nabídku Renaultu kývl. Pokud by do britského týmu Renault finančně vstoupil, byla by to pro něj možná i záchrana před nejhorším. Vždyť ještě čtyři dny po Velké ceně Belgie vozy Lotusu stály v boxech, kvůli soudním exekutorům. Ty na tým poslal pilot Charles Pic, jenž požaduje odškodné za údajné nedodržení smlouvy. Částka se má pohybovat ve statisících dolarů. Lotus však dluží i jinde, takže je velmi pravděpodobné ne-li jisté, že se Lopez s Renaultem už dohodl.

Lotus E23 Hybrid
Lotus E23 Hybrid
Lotus F1 Team

Autosport dokonce přišel s tvrzením, že Renault chce vlastnit 65 procent hodnoty týmu s tím, že ihned zaplatí 7,5 milionu liber a v následujících letech postupně vyplatí dalších 65 milionů liber. Lopezovi čili společnosti Genni Capital prý zůstane 25 procent a Alan Prost dostane zbylých 10 procent. Renault by ovšem měl na starosti i investice do budoucna, na Lopeze by ale zůstal ve vedení týmu a do party má dostat Prosta. Jak to všechno bude, se uvidí v následujících dnech. Šéf Renaultu Carlos Ghosn by snad mohl již dnes potvrdit dohodu mezi oběma stranami, pokud Lotus na nabídky kývne.

Pokud Renault do týmu Lotus opravdu vstoupí, můžou nastat komplikace. Lotus používá motory Mercedes-Benz a Renault je ještě pro příští sezonu smluvně vázán k týmu Red Bull, jemuž přednostně dodává motory. Také nad jezdci by vyvstal otazník. Romain Grosjean jako Francouz by asi v týmu zůstal, takový předpoklad však u Pastora Maldonada není jistý.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama