Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

To bude jízda! Porsche 718 Cayman poprvé dostane šestiválec

Před několika týdny přivítalo Porsche prozatím nejrychlejší dvojici modelů 718 Cayman a Boxster s označením GTS. Navzdory mnoha příslibům se však ani tento pár plochého šestiválce nedočkal a musí si vystačit s 2,5litrovým čtyřválcem, ze kterého motoráři vydolovali 365 koní. Jenže není všem dnům konec.
Vydáno: 16.11.2017
Porsche 718 Cayman GT4
Porsche 718 Cayman GT4 Autor: carscoops
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V okolí německého Nürburgringu se včera prohánělo několik kusů tajemných Caymanů, které i přes mohutnou kamufláž mnohé prozrazují. Jde totiž o budoucí verze s označením GT4 a ve svých útrobách skrývají srdce, pro které nová Porsche miluje celý svět. Kompaktní sporťák s motorem uprostřed totiž vůbec poprvé v historii dostane 4litrový plochý šestiválec s atmosferickým plněním. Ten se aktuálně ukrývá v nejnovějším Porsche 911 (991.2) GT3 a díky mnoha modifikacím a až 9000 otáčkám za minutu disponuje ohromující silou 500 koní.

Řidičská nirvána

Cayman takovou porci síly nedostane, dle dosavadních informací si bude muset vystačit s výkonem 400 koní. Ten by ale vzhledem k ideální koncepci, perfektnímu rozložení hmotnosti a poměrně malému počtu kil měl být více než dostatečný. Považme rovněž, že čtyřlitr bude mít oproti původní třiosmičce mnohem výraznější a hutnější spodní pásmo otáček. Půjde tak o nefalšovanou řidičskou nirvánu.

Porsche samozřejmě prozatím nic neprozrazuje, ale informaci, že nové 718 Cayman GT4 bude v nabídce jak s manuálem, tak s převodovkou PDK, můžeme považovat za ověřenou. Šéf divize Porsche Motorsport, Andreas Preuninger, je totiž fanouškem manuálních převodovek. A jelikož sázku na novou GT3 vybavenou manuálem opravdu vyhrál a o tyto vozy je enormní zájem, bude Porsche i do budoucna nabízet manuální převodovky.

Nejspíše už na jaře

A kdy se novinky dočkáme? Její testy aktuálně vstupují do poslední fáze. I to je ostatně důvodem, proč jsme ji už mohli spatřit v reálném světě. Odhadem bude proto představena do tří měsíců, přičemž světovou premiéru před veřejností pak lze očekávat na březnové výstavě Ženevě. S množícími se informacemi je však bohužel jasné, že to bude opravdu dlouhé čekání... Porsche 718 Cayman GT4 bude totiž pecka!

Článek je zařazen v: Porsche Cayman , Porsche Cayman GTS , Porsche 718 Cayman , Porsche 718 Cayman GT4 , Porsche Cayman GT4 , nový Cayman GT4 , nové Porsche Cayman GT4 , nový Cayman GT4 testy , únik , odhalení , nové Porsche , Cayman se šestiválcem
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama