Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
Vydáno: 30.11.2017
Chevrolet Corvette ZR1 kabrio
Chevrolet Corvette ZR1 kabrio Autor: Chevrolet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Premiéra proběhla před několika hodinami v Los Angeles a byla vlastně velkým překvapením. Novinkou se Chevrolet tak trošku vrací do minulosti, vždyť poslední Corvette ZR1 ve verzi „nahoře bez“ byla představena v roce 1969. A to už je zatraceně dlouho. Americká značka v případě tohoto rychlého kabrioletu sice možná odkazuje na dobu minulou, ale jinak jde o fantastickou přehlídku současných technologií.

Asi je vám jasné, že vůz vychází z kupé, které značka představila před asi třemi týdny. I pohonné ústrojí zůstalo stejné. Jde tedy o fantastický, kompresorem přeplňovaný osmiválec o objemu 6,2 litru, který je naladěný na výkon 765 koní a točivý moment 969 Nm. K přenosu této síly vsadil Chevrolet na dvě verze převodovky. V autě tak můžete mít osmistupňový automat nebo sedmistupňový manuál.

Ale teď k tomu, co je v tomto případě jiné. Tím něčím je stahovací střecha. Složit a zase natáhnut ji můžete až do rychlosti 50 km/h, ale ovládat ji lze i na dálku. Jak už to tak bývá, kabriolet je o něco těžší než jeho bratříček s pevnou střechou. V tomto případě se bavíme o hmotnostním nárůstu 27 kilogramů, což se ale na zrychlení a rychlosti auta neprojeví. Vždyť na 100 km/h se umí dostat za asi tři sekundy a maximální rychlost se zastaví na 322 km/h.

Máte zájem o novou hračku na příští letní sezonu? Pak si ale připravte 123 995 dolarů, tedy asi 2,67 milionu Kč bez DPH.

Článek je zařazen v: Corvette ZR1 , Chevrolet , chevrolet Corvette ZR1 , prmiéra , představení , kabriolet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama