Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Zprávy

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
Vydáno: 30.11.2017
Chevrolet Corvette ZR1 kabrio

Premiéra proběhla před několika hodinami v Los Angeles a byla vlastně velkým překvapením. Novinkou se Chevrolet tak trošku vrací do minulosti, vždyť poslední Corvette ZR1 ve verzi „nahoře bez“ byla představena v roce 1969. A to už je zatraceně dlouho. Americká značka v případě tohoto rychlého kabrioletu sice možná odkazuje na dobu minulou, ale jinak jde o fantastickou přehlídku současných technologií.

Asi je vám jasné, že vůz vychází z kupé, které značka představila před asi třemi týdny. I pohonné ústrojí zůstalo stejné. Jde tedy o fantastický, kompresorem přeplňovaný osmiválec o objemu 6,2 litru, který je naladěný na výkon 765 koní a točivý moment 969 Nm. K přenosu této síly vsadil Chevrolet na dvě verze převodovky. V autě tak můžete mít osmistupňový automat nebo sedmistupňový manuál.

Ale teď k tomu, co je v tomto případě jiné. Tím něčím je stahovací střecha. Složit a zase natáhnut ji můžete až do rychlosti 50 km/h, ale ovládat ji lze i na dálku. Jak už to tak bývá, kabriolet je o něco těžší než jeho bratříček s pevnou střechou. V tomto případě se bavíme o hmotnostním nárůstu 27 kilogramů, což se ale na zrychlení a rychlosti auta neprojeví. Vždyť na 100 km/h se umí dostat za asi tři sekundy a maximální rychlost se zastaví na 322 km/h.

Máte zájem o novou hračku na příští letní sezonu? Pak si ale připravte 123 995 dolarů, tedy asi 2,67 milionu Kč bez DPH.

Reklama
Článek je zařazen v: Corvette ZR1, Chevrolet, chevrolet Corvette ZR1, prmiéra, představení, kabriolet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama