Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Britové objevili ztracené filmové Lamborghini

Psal se rok 1969 a při natáčení dnes už klasického filmu Italian Job se dle scénáře srazilo Lamborghini Miura s buldozerem v tunelu a následně jím bylo shozené ze srázu do řeky. Tím byl jeho osud zpečetěn. Až donedávna. Vůz z tohoto filmu totiž tak úplně nezemřel.
Vydáno: 24.03.2015
Iain Tyrrell a Lamborghini Miura
Iain Tyrrell a Lamborghini Miura Autor: profimedia.cz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

O tom, že ve filmu byl opravdu svržen do řeky vůz Lamborghini Miura, nebylo pochyb. Tak jak je možné, že se na světě objevilo tohle auto nepoškozené a v dokonalém stavu? Důvod je prostý. Pro natáčení byly koupeny dva vozy – jeden v perfektním stavu a druhý nabouraný.

Ten provozuschopný byl vzápětí po ukončení natáčení prodán jednomu automobilovému dealerovi. Ten ho vlastnil několik let a nikde se s ním nechlubil. Dokonce se i zapomnělo, že ve filmu hrál. Pak se oklikou přes několik dalších majitelů dostalo k synovi onoho dealera, dnes výrobci luxusních jachet Norbettu Ferrettimu.

Lamborghini Miura z Italian job Foto:

Lamborghini Miura z Italian job Foto:

A tady ho vypátrali dva dnešní spolumajitelé – Keith Ashworth a Iain Tyrrell. Ti dostali tip před Vánoci a od té doby začala jejich detektivní práce, zda se skutečně jedná o TEN vůz. A sedí to. Záběry z filmu, historie vozu a informace z automobilky sedí. Miura z Italian Job je na světě. Současná cena vozu je podle majitelů 37,5 milionu korun. Auto bude putovat po výstavách, a když se najde vhodný zájemce, třeba znova změní majitele.

Foto: Profimedia.cz

Lamborghini Miura oheň

Servis dal do Lamborghini Miura špatné svíčky, to shořelo

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama