Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Brabus si pohrál s Mercedesem-AMG GT S a výsledkem je tohle!

Známá ladičská a tunerská firma Brabus si vzala na paškál chloubu Mercedesu a udělala z něj ještě větší bestii.
Vydáno: 14.09.2015
Brabus Mercedes-AMG GT S.
Brabus Mercedes-AMG GT S. Autor: Brabus
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Mercedes-AMG GT S je čistokrevný sportovní vůz a síla i rychlost mu rozhodně nechybějí. Ale jsou na světě tací, kterým originál s 375 kW nestačí. Přesně pro ně Brabus tuní špičkové mercedesy a GT S nezůstal opomenut.

„Brabusý“ Mercedes-AMG GT S dostal samozřejmě exteriérová vylepšení, aby se dostatečně odlišil. Aerodynamický bodykit tvoří součástky vyrobené jak jinak z karbonu, jde například o lemování spodních okrajů karosérie či zadní spoiler a difuzor. Nejde jen o okrasné prvky, všechny zlepšují aerodynamické vlastnosti vozu a byly testovány v aerodynamickém tunelu. Design brabusu podtrhují dvaceti vpředu a jednadvacetipalcová kola vzadu i stavitelný podvozek pomocí sportovního odpružení. V interiéru pak přibyly designové prvky z oceli a hliníku, nechybí kůže a alcantara.

To hlavní se ale událo pod kapotou. U Brabusu změnili nastavení elektroniky a řídící jednotky motoru, zvýšili plnicí tlak turbodmychadel a přidali volitelný zcela přepracovaný lehčí výfukový systém. Ze čtyřlitrového osmiválce se dvěma turby tak dostaly o 66 kW a 100 Nm více oproti originálu. Výsledný stav tedy zní 441 kW a 750 Nm při 4800 otáčkách. S touhle výbavou GT S od Brabusu má zrychlení z nuly na sto o 0,2 sekundy lepší a je o 15 km/h rychlejší na maximálce, konkrétně to znamená 3,6 s a 325 km/h.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama