Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Bonnevillské solisko bude svědkem dalšího pokusu o světový rychlostní rekord

Motocyklový rychlostní rekord je starý už skoro pět let a nyní by jej chtěli společně překonat Guy Martin a britská motocyklová legenda Triumph.
Vydáno: 14.07.2015
Triumph Rocket III
Triumph Rocket III Autor: Triumph
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zástupci Triumphu potvrdili, že další pokus o překonání pozemského rychlostního rekordu jednostopých vozidel se uskuteční v srpnu tohoto roku. A tím, kdo se o to pokusí, bude motocyklový závodník, adrenalinový nadšenec známý i ze závodu Isle of Man TT a televizní obrazovky Guy Martin. Místem konání bude proslavené Bonnevillské solné jezero.

To bylo svědkem i zatím nejrychlejší jízdy pozemského motocyklu v dějinách uznaný FIM. V září 2010 tam totiž Rocky Robinson rozjel svůj stroj pojmenovaný Ack Attack na rychlost 605,697 km/h (376,363 mil/h). Jeho motocyklový speciál poháněly dva upravené motory Suzuki z typu Hayabusa o celkovém objemu 2,6 l. Na stejném místě mezi letošním 24. a 27. srpnem chtějí Martin a tým Triumphu překonat magickou hranici 400 mil/h, tedy 643,74 km/h a tím se stát světovými rekordmany.

Martin si pro rekordní jízdu osedlá stroj nesoucí pojmenování Triumph Rocket III, který pohánějí dva motory o objemu 2,3 l a výkonu přibližně 745,7 kW, které spalují metanolové palivo. Pro celý tým i Martina je to velká výzva, neboť chtějí získat světové prvenství pro Triumph a Británii po dlouhých 45 letech. Rekordní triumphy se totiž na Bonnevillském jezeře proháněly už před mnoha lety, a dokonce mezi lety 1955 až 1970 (s 33 dní trvající přestávkou) setrvávaly na pomyslném trůně nejrychlejších. Stroje jako Devil's Arrow, Texas Ceegar, Dudek Triumph a Gyronaut X1 se staly legendami, jež se zapsaly do historie. Zda se to povede znovu, uvidíme už za pár týdnů.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama