Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Bondovi ukradli auta za milion dolarů

Natáčení nové bondovky postihla nečekaná pohroma. Ukradli jim z přípravy devět vozů Range Rover, v úhrnné ceně asi jeden milion dolarů.
Vydáno: 04.12.2014
Range Rover a James Bond
Range Rover a James Bond Autor: redakce
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Devět speciálů Range Rover Sports bylo v Düsseldorfu na úpravách pro novou bondovku, která zatím má pracovní název Bond 24. Poté se měly speciální vozy přesunout na natáčení do Rakouska. Bohužel se nepřesunou. Byly ukradeny.

Jejich cena je celkem vysoká, vždyť jsou to speciály, které se upravují přímo pro potřeby filmařů. Vzhledem k tomu, že šlo o pět identických vozidel, pravděpodobně půjde o speciály přímo do scén filmu a nikoli tedy o speciály doprovodu, kamer apod.

Kamery na autech

Unikátní auta s kamerami

 

A co se na autech upravuje? Záleží na tom, co se bude točit. Například pokud auto má dny ve filmu spočítané, instaluje se dovnitř ochranný rám, aby kaskadér nebyl zraněn. Pokud ale bude z vozu vidět víc, je auto speciálně předěláváno pro instalace kamer apod. Pro lepší natáčení se například zcela vyčistí interiér vozu od předních sedaček a na podlahu se instaluje dřevěná deska s úchyty pro kamery. V historii filmování najdeme speciály s dveřmi z plexi, aby uvnitř bylo více světla, auta upravená pro filmování zepředu od motoru nebo dokonce od pedálových skupin apod. A u Jamese Bonda se můžeme dočkat třeba raket s plochou dráhou letu v přihrádce na rukavice.

Anglický herec Roger Moore pózuje fotografovi při natáčení 007 s Lotusem Esprit Turbo (1981)

V tomhle jezdil James Bond – Autopark 007

 

A proč jich je pět. Úmrtnost takových aut je vysoká. Například ve Skyfall byla Audi, která rolovala přes střechu. Celá scéna se natáčela sedmkrát, což je dosud zapsaný rekord. Nebo při natáčení Quantum of Solace hlavní hrdina nedokázal Aston Martin ukočírovat a poslal ho bokem do skály. Z natáčení je ještě jedna příhoda – kaskadér s vozem se vžil do role tak, že skončil s dalším Aston Martinem v jezeře. Bohužel mu asi nikdo neřekl, že v tomhle dílu není Aston obojživelný.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama