Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Boj o Superba. Volkswagen prý chce výrobu přesunout do Německa

Současně s bojem o vyšší platy vyrazili odboráři ve Škodě Auto také do boje proti údajným plánům Volkswagenu na přesun části výroby do Německa. O práci by tak mohlo přijít několik tisíc Čechů. Zatím se však zdá, že jde spíš o přetahovanou německých a českých odborů.
Vydáno: 06.10.2017
Škoda Auto
Škoda Auto Autor: Škoda Auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jen před pár dny jsme vám říkali o tom, že se škodovka, respektive její model Octavia, poprvé v historii dostala do TOP 3 nejprodávanějších automobilů Evropy. Co ale jedni, tedy škodovka, vidí jako úspěch, může být pro druhého, tedy VW, problém. Důvod to má jednoduchý. Německý Volkswagen je ve fázi, kdy musí v rámci odbourávání nadbytečných kapacit v německých továrnách rušit hodně pracovních míst. A tak zatímco jedna část koncernu strádá a propouští, jiná, navíc ta, která nemá vůbec být tou majoritní, vzkvétá.

Tento stav způsobuje značnou rivalitu, kterou je potřeba rychle vyřešit. To řešení se pokusily navrhnout německé odbory, které si myslí, že nejlepší bude, když škodovka přesune výrobu modelu Superb do Německa, kde by tak mohla být zachráněna část rušených pracovních pozic. Zároveň si myslí, že by škodovka měla začít platit vyšší poplatky za sdílené technologie koncernu VW. Nápad se podle dostupných informací líbí i šéfovi VW Herbertu Diessovi, který by těmito kroky rád modely VW ochránil před nepříjemnou konkurencí ze strany levnějších značek patřících do koncernu VW.

Škodovka těží ze svého postavení

Celé to je tedy jen o tom, že koncern VW vidí v pozici škodovky jistou výhodu. Může totiž používat a využívat veškeré moderní technologie VW, ale zároveň jí k tomu stačí mnohem levnější výroba i dělníci. Navíc, zatímco má být Škoda Auto v koncernu tou levnější značkou, která k němu přitáhne nové zákazníky, VW má být tou značkou, která je v koncernu udrží. A to se neděje.

Poté, co se všechny tyto informace dostaly na veřejnost, přehodnotil, tedy alespoň ve svém krátkém prohlášení, Volkswagen svá slova. Podle něj se žádné debaty o přesunu výroby Superbů nebo jiných modelů škodovky nevedou. Volkswagen se prý jen připravuje na velký příchod elektromobility a rád by upevnil svou pozici na trhu. Koncern se navíc vzpamatovává z aféry dieselgate, což je prý aktuálnější problém, který je potřeba důkladně vyřešit. Jak tohle vše dopadne, je tak jen a pouze v rukou šéfů koncernu, benevolenci zástupců VW a ostrých loktech manažerů škodovky.

Článek je zařazen v: Škoda Auto , Volkswagen , koncern Volkswagen , dieselgate , Škoda Superb , výroba , Odbory
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama