Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

BMW znovu rozdává i3. Tentokrát je dostala česká záchranná služba

Elektrické BMW i3 se osvědčilo ve vozových parcích výjezdových skupin takřka po celém světě. Je proto logické, že se k tomuto trendu přidává i Česká republika.
Vydáno: 01.11.2017
BMW i3 pro záchranku
BMW i3 pro záchranku Autor: BMW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Modely i3 už nějaký ten pátek dobře slouží u městských policí napříč celým Českem. Od včerejška se ke strážníkům přidá i šest státních a soukromých záchranných a zdravotnických služeb z celého území České republiky. Kromě dvou vozů pro hlavní město Praha usednou za volant BMW i3 také členové záchranných a zdravotnických služeb Brna, Hradce Králové, Ostravy a Zlína. Ze šesti poskytnutých vozidel BMW i3 jsou dvě čistě elektrická a čtyři s prodlužovačem dojezdu ve formě spalovacího motoru, který je označován, jako REX. Ve všech případech jde o verze BMW i3 94 Ah se zvětšeným akumulátorem a dojezdem 200, resp. 350 (REX) kilometrů.

BMW i3 pro záchranku
BMW i3 pro záchranku
BMW

Plná záchranářská výbava

Všechny vozy splňují podmínky vozidel zvláštního určení. Jsou upravené a vybavené technologiemi americké společnosti WHELEN v souladu s vyhláškou 295/2012 pro převoz zdravotnických pracovníků a krevních derivátů. Jde zejména o certifikované majáky a výstražná světla. Každý vůz bude rovněž vybaven kabelem pro rychlé dobíjení a Charge Now kartou.

Podle českého zastoupení BMW zdravotníci na i3 ocení výkon 170 koní, který budou mít k dispozici ihned po sešlápnutí plynového pedálu, ale také výše umístěná sedadla, díky kterým je z vozu výborně vidět. A dobrý rozhled při spěchu za pacientem opravdu potřebují.

Článek je zařazen v: záchranná služba ČR , BMW i3 , BMW , i3 , BMW i3 REX , vozidla zvláštního určení , záchranka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama