Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Zprávy

BMW Z8 po Stevu Jobsovi čeká na vás. Levné ale nebude!

Průkopnického vizionáře a otce společnosti Apple vám určitě nemusíme představovat. Už méně lidí ovšem ví o Jobsově lásce k automobilům, díky které si pořídil i toho nádherné BMW Z8. Ještě než zemřel jej ale stihl znovu prodat a nyní může být dokonce vaše. Za kolik?
Vydáno: 30.10.2017
BMW Z8 Steve Jobs 22

BMW Z8 je snad nejikoničtějším roadsterem v historii značky BMW. Nádherná kapota inspirovaná Jaguarem E-Type, fantastické proporce a úžasně znějící osmiválec s objemem 4,9 litru a výkonem 400 koní jsou atributy, které zkrátka nelze přehlížet. A pak je tu exkluzivita. Těchto roadsterů bylo vyrobeno totiž jen 5703, přičemž jen necelá polovina vznikla se specifikací pro Spojené státy americké. Nemluvě o účinkování v bondovce Jeden svět nestačí s Piercem Brosnanem.

I z těchto důvodů jsou BMW Z8 v současné době prodávány za extrémní sumy a ta Jobsova logicky nebude výjimkou. Právě naopak. Prodává ji totiž hodně zajímavý majitel. Jde o člověka, který vysněnou Z8 Jobsovi kdysi prodal a pak ji od něj koupil zpět. Auto zná tedy dokonale a o jeho historii bude vědět vše.

Jako nové

BMW Z8 s registrační značkou JOBS Z8 toho navíc ani moc nenajelo. Na počítadle kilometrů má pouze 15 200 mil, což je nějakých 24 300 kilometrů. Sám Jobs s ním najzdil zhruba 4000 mil. A taková porce kilometrů na 14 let staré auto vážně není mnoho.

Pokud by vás tento exkluzivní kousek zajímal, věřte, že musíte sáhnout opravdu hluboko do kapsy. Vůz bude dražen v aukci, přičemž odhadní cena prodeje byla prozatím stanovena na částku mezi 300 až 400 tisíci dolarů. Mezi fanoušky Steva Jobse se ale nachází opravdu značný počet velmi bohatých lidí, a tak není vyloučeno, že vůz bude stát i více než půl milionu dolarů, tedy přes 11 milionů korun.

Reklama
Článek je zařazen v: BMW Z8, Steve Jobs, Apple, BMW Z8 Steve Jobs, ojeté BMW, BMW Steva Jobse, BMW po Stevu Jobsovi, BMW Z8 M, BMW M5, aukce, luxusní BMW, nejdražší BMW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama