Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

BMW Z8 po Stevu Jobsovi čeká na vás. Levné ale nebude!

Průkopnického vizionáře a otce společnosti Apple vám určitě nemusíme představovat. Už méně lidí ovšem ví o Jobsově lásce k automobilům, díky které si pořídil i toho nádherné BMW Z8. Ještě než zemřel jej ale stihl znovu prodat a nyní může být dokonce vaše. Za kolik?
Vydáno: 30.10.2017
BMW Z8 Steve Jobs 22
BMW Z8 Steve Jobs 22 Autor: RM Sotheby's
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

BMW Z8 je snad nejikoničtějším roadsterem v historii značky BMW. Nádherná kapota inspirovaná Jaguarem E-Type, fantastické proporce a úžasně znějící osmiválec s objemem 4,9 litru a výkonem 400 koní jsou atributy, které zkrátka nelze přehlížet. A pak je tu exkluzivita. Těchto roadsterů bylo vyrobeno totiž jen 5703, přičemž jen necelá polovina vznikla se specifikací pro Spojené státy americké. Nemluvě o účinkování v bondovce Jeden svět nestačí s Piercem Brosnanem.

I z těchto důvodů jsou BMW Z8 v současné době prodávány za extrémní sumy a ta Jobsova logicky nebude výjimkou. Právě naopak. Prodává ji totiž hodně zajímavý majitel. Jde o člověka, který vysněnou Z8 Jobsovi kdysi prodal a pak ji od něj koupil zpět. Auto zná tedy dokonale a o jeho historii bude vědět vše.

Jako nové

BMW Z8 s registrační značkou JOBS Z8 toho navíc ani moc nenajelo. Na počítadle kilometrů má pouze 15 200 mil, což je nějakých 24 300 kilometrů. Sám Jobs s ním najzdil zhruba 4000 mil. A taková porce kilometrů na 14 let staré auto vážně není mnoho.

Pokud by vás tento exkluzivní kousek zajímal, věřte, že musíte sáhnout opravdu hluboko do kapsy. Vůz bude dražen v aukci, přičemž odhadní cena prodeje byla prozatím stanovena na částku mezi 300 až 400 tisíci dolarů. Mezi fanoušky Steva Jobse se ale nachází opravdu značný počet velmi bohatých lidí, a tak není vyloučeno, že vůz bude stát i více než půl milionu dolarů, tedy přes 11 milionů korun.

Článek je zařazen v: BMW Z8 , Steve Jobs , Apple , BMW Z8 Steve Jobs , ojeté BMW , BMW Steva Jobse , BMW po Stevu Jobsovi , BMW Z8 M , BMW M5 , aukce , luxusní BMW , nejdražší BMW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama