Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

BMW X2 sází na styl a dvouspojkovou převodovku

Početná rodina malých SUV má dalšího člena. Jmenuje se BMW X2 a vedle ostatních modelů chce být malým a stylovým společníkem pro mladší uživatele. Samo BMW už navíc říká, že jde o sportovně-aktivní kupé, ne klasický crossover či SAV. V Mnichově se tak X2 snaží ostřeji vymezit.
Vydáno: 26.10.2017
BMW X2 25
BMW X2 25 Autor: BMW AG
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nový model sdílí koncepci i platformu s klasickým BMW X1. Oproti němu je ale BMW X2 kratší i nižší o zhruba 7 centimetrů a na oplátku nabízí více stylu. V konečném důsledku tak s přihlédnutím k rozměrům jde spíše o zvětšený a oplastovaný hatchback - tedy klasický crossover. V očích BMW tomu tak ale není. Automobilka zdůrazňuje sportovnější charakter novinky, za nimiž stojí třeba zvětšené ledvinky, splývavá linie střechy nebo loga BMW na sloupcích, jež odkazují na legendární 3.0 CSL. Problematiku zařazení ale nechme raději stranou.

Daleko důležitější je totiž fakt, že nové BMW X2 přijíždí se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou, což by pro BMW mohlo znamenat citelný posun. Tato převodovka bude k dispozici pro základní model X2 sDrive20i s výkonem 141 kW. Označením sDrive20i se však nenechte zmást. Jelikož X2 stojí na modulární platformě UKL (stejně jako BMW X1), má i tento vůz pohon primárně předních kol.

Dvouspojka jen pro benzín

Následuje dvojice turbodieselových motorů s označením xDrive20d a xDrive25d s výkony 140 a dokonce 170 kW. Tato provedení ale budou již kombinována s klasickou osmistupňovou převodovkou s hydrodynamickým měničem, která má za cíl lepší efektivitu a snížení škodlivých emisí. V novém roce by pak měl dorazit i základní motor sDrive18i s výkonem 103 kW a nejslabší benzínová čtyřkolka s výkonem 141 kW a označením xDrive20i. Oba tyto motory budou mít opět sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku.

Nabídka příplatkové výbavy by měla být podobná jako u BMW X1. Je ale pravdou, že BMW chce s X2 zasáhnout klientelu s citelnějším apelem na vzhled a styl. Automobilka tak vedle klasických vymožeností připravila i několik speciálních laků a vzhledových paketů, které budou odlišeny v nápaditých detailech.

Cena nejlevnější současně dostupné verze začíná těsně pod jedním milionem, na částce 997 100 Kč. Za nejsilnější diesel xDrive25d bez příplatkové výbavy pak zaplatíte 1 142 700 Kč.

Článek je zařazen v: BMW X2 , BMW , BMW crossover , nové BMW X2 , BMW X2 sDrive , BMW X2 xDrive , BMW X , BMW active family , xDrive , sDrive , nové BMW , BMW crossover X2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama