Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

BMW X1: Předokolka a zatím jen čtyřválec

Už druhá generace modelu X1 byla značkou představena a fanoušci roztočené vrtule se opět začínají neklidně vrtět. Z X1 je předokolka. A jednou asi dojde i na tříválce.
Vydáno: 05.06.2015
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

To, že BMW přejde na tuhle koncepci, to bylo jasné už dávno. Však také jejich rodinné MPV 2 Active Tourer už předokolkou je. A co s těmi tříválci? BMW dlouho strašilo a pak je nasadilo také do jmenovaného MPV. Fanoušci BMW nevěřícně kroutí hlavami. Ano, sice známkou BMW je to, že podvozek je rychlejší než motor, ale za tuhle cenu to přece být nemá!

Každopádně to tak je a asi i bude. Nová generace X1 sice zatím disponuje jen čtyřválci, ale v blízké budoucnosti se uvažuje o základním tříválcovém agregátu o objemu 1,5 litru. Nyní se tedy vůz nabízí s těmito motory: všechny jsou dvoulitry, kde benzínové verze mají výkony 141 a 170 kW a naftové 110, 139 a 170 kW. K nim je připojena buď šestistupňová manuální, nebo automatická osmistupňová převodovka Steptronic.

2015 BMW X1 Foto:

Pohon doznal zásadní změny v tom, že je nyní poháněná jen přední náprava. Pokud zákazník zatouží po čtyřkolce, tak ta je v sérii u vyšších verzí nebo za příplatek.

A co je na X1 ještě nového? Především se vůz zkrátil o 38 mm a rozvor dokonce o 90 mm. Jak je tedy možné, že cestující mají uvnitř víc místa? Protože se karoserie zvedla a všichni sedí výš. Třeba vepředu o 36 mm a vzadu dokonce o 64 mm. Stejně tak se zvedl i objem kufru: +85 litrů znamená ve výsledku 505 l.

Auto je samozřejmě nové po designerské stránce, a to jak zvenčí, tak i uvnitř. Tam najdeme třeba 6,5palcovou obrazovku standardního systému drive, ale bude tu k dispozici třeba i head-up displej, adaptivní tempomat apod.

2015 BMW X1 Foto:

2015 BMW X1 Foto:

2015 BMW X1 Foto:

2015 BMW X1 Foto:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama