Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

BMW ukázalo řadu 6 GT, nástupce hrbaté pětky

Kombinaci luxusu, dobrých jízdních vlastností a praktické karoserie slibuje nové BMW 6 Gran Turismo. Navíc chce přibalit i pohlednější design ve srovnání s předchozím modelem.
Vydáno: 18.06.2017
BMW řady 6 GT je elegantnější než předchůdce.
BMW řady 6 GT je elegantnější než předchůdce.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Už jste si asi zvykli, že třídvéřové kupé odvozené od BMW řady 3 se označuje jako samostatný model, BMW řady 4. A asi už jste také zaregistrovali, že odcházející řadu 6 – dvoudvéřové kupé i čtyřdvéřové Gran Coupé – nahradí luxusnější řada 8. Tím se uvolnilo místo pro další modelové štěpení, takže můžeme přivítat BMW 6 GT. Jde v zásadě o přímého nástupce současného BMW řady 5 GT, tedy liftback se zvýšenou pozicí za volantem a důrazem na pohodlí.

Design BMW řady 5 GT s výrazně zvýšenou zádí rozhodně nebyl pro každého, nový model už má nicméně o něco elegantnější tvary. Snížil se také aerodynamický odpor, mimo jiné díky výsuvnému křídlu na zádi a aktivním klapkám vpředu. Velké víko kufru je nyní výklopné v jednom celku namísto dřívějšího dvojitého otvírání, vozu však zůstaly sportovní bezrámové dveře.

Hlavní je místo a pohodlí

Rozvor má řada 6 GT stejný jako odcházející model, plně ale dostačuje. Má totiž hodnotu 3070 milimetrů, o celých 95 milimetrů víc než standardní pětka s karoserií sedan. Vůz je zároveň o dalších 87 milimetrů delší a měří už tedy výrazně přes pět metrů – celkem 5091 milimetrů. Díky tomu bylo možné znatelně zvětšit zavazadlový prostor, jehož objem vyrostl o celých 110 litrů na současných 610 litrů.

Pro začátek bude na výběr ze tří motorů, z nichž ani jeden není žádný lenoch. Verze 630i s benzínovým dvoulitrem o výkonu 190 kW a točivém momentu 400 Nm pokoří stovku za 6,3 sekundy, šestiválcové 640i o výkonu 250 kW a točivém momentu 450 Nm pak za 5,4 sekundy. Naftový třílitr v modelu 630d pak nabídne 195 kW, 620 Nm a zrychlení na 100 km/h za 6,1 sekundy. Standardem je vždy osmistupňový automat, dvě silnější motorizace lze mít také s pohonem všech kol xDrive.

Vůz se oficiálně představí v září ve Frankfurtu a ještě na podzim se začne prodávat.

Článek je zařazen v: BMW řady 5 , BMW 6 GT , Gran Turismo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama