Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

BMW slaví 40 let luxusní řady 7 speciální narozeninovou edicí

V roce 1977 se v nabídce mnichovské automobilky poprvé objevil velký sedan řady 7. Nyní je na světě již jeho šestá generace a u příležitosti výročí si jí můžete dopřát ve speciálním provedení s označením Edition 40 Jahre.
Vydáno: 24.07.2017
Luxusní řada 7 slaví už 40 let existence v nabídce BMW.
Luxusní řada 7 slaví už 40 let existence v nabídce BMW. Autor: BMW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Prvním BMW označeným číslicí 7 se stala řada E23, která se vyráběla dlouhých devět let od roku 1977 do roku 1986. Luxusní sedan od té doby slouží jako ukázka těch nejmodernějších technologií, které si časem najdou cestu i do dalších modelů značky, vždy ale kladl důraz také na jízdní vlastnosti s nádechem typické mnichovské sportovnosti. Postupně se řada 7 stala úhlavním konkurentem pro zavedený Mercedes-Benz třídy S a až mnohem později se přidalo také Audi s modelem A8.

Druhá generace s označením E32 z roku 1986 k tradičním šestiválcům přidala do nabídky také vznešený dvanáctiválec, který v ní navzdory krotitelům emisí nechybí dodnes, výkonné osmiválcové motory a prodlouženou verzi s označením L. Třetí E38 z roku 1994 pak poprvé nabídla také naftové motory, konkrétně šestiválce a osmiválce. Stala se zároveň vůbec prvním autem s bočními hlavovými airbagy, prvním evropským autem se satelitní navigací a také prvním BMW s integrovanou televizí.

Velmi limitovaná edice

Různá prvenství si ale připsala každá generace, jak se v této luxusní třídě sluší. Ta čtvrtá z roku 2002 například měla vůbec první produkční dvanáctiválec s přímým vstřikováním a představila dnes již neodmyslitelný systém iDrive. My se teď ale přesuňme rovnou k současné šesté generaci, konkrétně k edici 40 Jahre. Ta je k mání ve dvou speciálních barvách Petrol Mica a Frozen Silver, přičemž vzniknout má jen 200 kusů. Všechny budou vyrobeny v továrně v bavorském Dingolfingu, odkud před 40 lety vyjela už první generace sedmičky.

Kromě speciálních 20palcových kol, extra pohodlných sedadel a řady výročních odznáčků na opěrkách hlavy nebo sloupcích karoserie nabídne edice především luxusní kožený interiér. Ten kombinuje buď barvy Smoke White a Cohiba, nebo Smoke White a Black, Alcantaru, dřevěné obklady a další drahé materiály. Jak vypadá výsledek, na to se můžete podívat v galerii.

Článek je zařazen v: BMW řady 7 , luxusní limuzína , manažerský sedan
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama