Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

BMW selhaly brzdy ve 177 km/h. Podívejte se, co zachránilo posádku

BMW řady 3 z 80. a 90. let jsou oblíbená pro stále hezké tvary, dobré jízdní vlastnosti a nízkou cenu. Z pohledu moderních bezpečnostních standardů aut však při nehodě neposkytují téměř žádnou ochranu. Obzvlášť ve vysoké rychlosti.
Vydáno: 03.06.2017
BMW selhaly brzdy ve 177 km/h
BMW selhaly brzdy ve 177 km/h Autor: derek wells
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Hlavní postavou dnešního videa je Greg, majitel a pilot starého BMW řady 3 generace E30, a jeho spolujezdec, který měl Gregovi pomoci vypilovat závodní styl jízdy. Ani jeden netušil, co při jednom takovém tréninku zažijí a naštěstí i přežijí. Je vlastně štěstí, že si Gerg před stavbou svého auta dobře uvědomil, že nejde o nový vůz a že by bylo dobré, postarat se o bezpečnost.

Proto do auta namontoval pevnou a kvalitní ochrannou klec, které pak děkoval za život. Krom toho ale sáhl také po výměně motoru. Pod kapotu dostal agregát S52, čili 3,2litrový šestiválec určený pro americkou verzi BMW M3 E36. To znamená výkon 240 koní a točivý moment 320 Nm.

Chvíli to asi i byla zábava, vždyť okruh Watkins Glen, kde se vše stalo, je mezi profesionálními i amatérskými jezdci velmi oblíbený. I Greg se tu dobře bavil, ale jen do té osudné zatáčky. V rychlosti 177 km/h mu totiž vypověděly službu brzdy a auto bylo zcela neovladatelné. Následovala velká rána a pár kotrmelců, které z auta udělaly jen kupu šrotu. I když hodně pomohla právě bezpečnostní klec a nakonec i pevné Recaro sedačky se závodními bezpečnostími pásy, je až neuvěřitelné, že posádka odešla po svých.

Článek je zařazen v: nehoda , BMW , závodní okruh , brzdy , ochranný rám
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama