Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

BMW řady 8 Concept. Staré jméno, nový styl

BMW odkrylo část svých plánů. Hodlá se více zaměřit na luxusní segment a předzvěstí je právě stylový koncept kupé řady 8.
Vydáno: 17.06.2017
Šestka končí, nové BMW řady 8 chce být něčím víc.
Šestka končí, nové BMW řady 8 chce být něčím víc. Autor: BMW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Koncept kupé řady 8 samozřejmě zaujme svým vzhledem s agresivní nízkou žraločí přídí, dlouhou kapotou i elegantní linií střechy. Řeší se, jestli pojetí jeho masky není příliš podobné nejnovějším Lexusům, nebo zda se zadní část neinspiruje moderními Astony. Přitom je to na první pohled BMW, ovšem tak nějak expresivnější. Jak by také ne, když právě tento koncept má ukazovat, jakým směrem se bude vyvíjet design budoucích BMW. Alespoň tak to řekl při představení konceptu řady 8 na Concorso d`Eleganza Villa d`Este Adrian van Hooydonk, ředitel designu BMW.

My jen dodejme, že se necháme překvapit, jaký vítr do změn designu „bavoráků“ přinese nedávno angažovaný Jozef Kabaň na pozici šéfa designu. Sériová verze řady 8 by se údajně neměla příliš lišit od konceptu. Představujeme si méně okázalé spodní části nárazníků a celkově pár praktických doplňků jako jsou kliky dveří, větší zpětná zrcátka nebo zapuštěnější zadní světla. Nová řada 8 nahradí aktuální kupé řady 6 a v budoucnu zřejmě i verzi kabriolet. BMW prostě chtělo hierarchicky tahle auta posunout výše.

Ostatně právě větší směřování BMW směrem k luxusu má být podle představitelů automobilky strategie pro budoucnost. Kromě řady 8 již oznámili také premiéru BMW X7, tedy velkého luxusního SUV stojícího nad aktuálním modelem X5. A prý to není všechno...

Článek je zařazen v: BMW 8 , koncept , budoucnost BMW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama