Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

BMW představilo Concept Z4. Vypadá fenomenálně!

Ještě před autosalonem ve Frankfurtu stihlo BMW představit svůj nejnovější koncept. Ten konečně vnesl světlo do toho, jak bude vypadat nový roadster BMW Z4. A upřímně? Je to úchvatná podívaná.
Vydáno: 17.08.2017
BMW Concept Z4
BMW Concept Z4 Autor: BMW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

BMW Concept Z4 přejímá tvary klasického roadsteru, mezi něž patří dlouhý rozvor, přikrčená a protáhlá silueta a kompaktní seseknutá zadní část. Jasně v něm navíc spatříte také odkaz na legendární BMW Z8. A popravdě řečeno? Jeho dominantní odkaz na historii se nám moc líbí. Přední část opět působí doslova žraločím dojmem, a ačkoliv je vůz výrazně moderní, evokuje svým pohledem doby dávno minulé. Za předními koly pak nesmějí chybět vzduchové průduchy, které vypadají, jako kdyby jejich tvar navrhoval sám proudící vzduch.

Odkaz na historii doplňuje modernou

K výtečnému dojmu přidejte 20palcová kola a dramatickou souhru linek v boční části, která vrhá pozornost k zadní hnané nápravě. Koncová část vozu je vyloženým opakem, přesto se ke krásnému roadsteru hodí. Přes široce vytažené blatníky se oko diváka okamžitě zahledí do elegantně tvarovaného víka kufru s perfektně dotaženými světly, jimiž se táhne jemná linka s osvětlenými body.

Na bocích nárazníku pak nesměji chybět efektní otvory a samozřejmostí je i dvojice výfuků. Celý výraz vozu je ale nesmírně celistvý a pravdou je, že i přes kombinaci ultra moderny, prvků z historie, jasnou inspiraci modelem Z8 a další spoustu rozličných prvků to celé dohromady na fotkách náramně funguje. A když to funguje na fotkách, realita bude ještě lepší.

Výroba už příští rok!

BMW nás nechalo nahlédnout také do interiéru. V něm už se odkazu na historii nedočkáme. Zato je vše uzpůsobeno pro maximální radost z jízdy, jelikož zde nechybí středový panel natočený k řidiči ani plnohodnotná anatomická sedadla. Přístrojová deska sestává ze dvou displejů, které jsou sesazeny prakticky do stejné výšky. Řidiče tak nebude od jízdy nic rušit, a pokud by se chtěl dívat jen skrz čelní sklo, je tu i pokročilý head-up displej.

I přes všechny vymoženosti však pohled do interiéru prozrazuje něco daleko důležitějšího. A sice, že tomuto vozu zbývá k sériové výrobě opravdu už jen krůček. Tak snad se ve finální fázi moc nezmění, pokud by totiž v BMW dovedli do výroby něco takhle krásného, měli by na triku jeden z nejkrásnějších roadsterů historie.

Článek je zařazen v: BMW Z4 2018 , BMW Concept Z4 , BMW Z4 , nové BMW Z4 , nová Z4 , BMW , Z4 , roadster , koncept , nové BMW , novinka , BMW roadster , BMW Z8 , BMW žralok , žralok , kabriolet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama