Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

BMW postaví svůj nový vývojový areál v České republice

Objekt vyroste na ploše přibližně 500 hektarů v Karlovarském kraji, poblíž Sokolova a nedaleko hraničního přechodu Svatý Kříž/Waldsassen, tedy přibližně dvě a půl hodiny jízdy vozem od hlavního výzkumného a vývojového centra FIZ (Forschungs und Innovationszentrum) společnosti BMW Group v Mnichově.
Vydáno: 15.12.2017
BMW zkušební centrum
BMW zkušební centrum Autor: BMW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nové zkušební středisko BMW Group, které poskytne práci několika stovkám zaměstnanců, bude zprovozněno počátkem příštího desetiletí. Celkové investice dosáhnou tříciferných hodnot v milionech eur.

Stávající vývojová centra v Aschheimu nedaleko Mnichova, v Miramas (Francie) a v Arjeplogu (Švédsko) již nemají dostatečné kapacity pro splnění požadavků na testování. Společnost se proto v několika uplynulých měsících zabývala hledáním vhodných strategických oblastí v Německu a v sousedních zemích.

Vývojové centrum bude vznikat na pozemcích v současnosti vlastněných společností Sokolovská uhelná v oblasti Velké podkrušnohorské výsypky.

V plánovaném vývojovém centru v Sokolově bude BMW pokračovat ve zdokonalování v revolučních oblastech, jakými jsou například elektromobilita, digitalizace, autonomní řízení, asistenční systémy apod.

Článek je zařazen v: BMW , polygon , Sokolov , testy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama