Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Zprávy

BMW postaví svůj nový vývojový areál v České republice

Objekt vyroste na ploše přibližně 500 hektarů v Karlovarském kraji, poblíž Sokolova a nedaleko hraničního přechodu Svatý Kříž/Waldsassen, tedy přibližně dvě a půl hodiny jízdy vozem od hlavního výzkumného a vývojového centra FIZ (Forschungs und Innovationszentrum) společnosti BMW Group v Mnichově.
Vydáno: 15.12.2017
BMW zkušební centrum

Nové zkušební středisko BMW Group, které poskytne práci několika stovkám zaměstnanců, bude zprovozněno počátkem příštího desetiletí. Celkové investice dosáhnou tříciferných hodnot v milionech eur.

Stávající vývojová centra v Aschheimu nedaleko Mnichova, v Miramas (Francie) a v Arjeplogu (Švédsko) již nemají dostatečné kapacity pro splnění požadavků na testování. Společnost se proto v několika uplynulých měsících zabývala hledáním vhodných strategických oblastí v Německu a v sousedních zemích.

Vývojové centrum bude vznikat na pozemcích v současnosti vlastněných společností Sokolovská uhelná v oblasti Velké podkrušnohorské výsypky.

V plánovaném vývojovém centru v Sokolově bude BMW pokračovat ve zdokonalování v revolučních oblastech, jakými jsou například elektromobilita, digitalizace, autonomní řízení, asistenční systémy apod.

Reklama
Článek je zařazen v: BMW, polygon, Sokolov, testy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama