Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

BMW M8 GTE ukazuje, jak bude vypadat budoucí řada 8

Už od nás víte, že BMW chystá luxusní kupé řady 8, ale také víte, že si na něj musíme počkat. Pro ty, kteří nemají čekání v lásce, však BMW představilo závodní verzi řady 8. Speciál bude nasazen v americkém šampionátu IMSA a mezinárodním FIA WEC.
Vydáno: 24.09.2017
BMW M8 GTE
BMW M8 GTE Autor: BMW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Závodní vůz by měl být nasazen už v příští sezóně, přičemž se postaví proti rivalům od Porsche nebo Aston Martin. Navíc je v plánu jeho debut také při 24h Le Mans. A rozhodně má na to, aby ukázal, zač je toho v Mnichově loket. O jeho pohon se totiž stará dvěma turbodmychadly přeplňovaný osmiválec o objemu rovných 4 litrů. Konečný výkon značka neuvedla, ale pohybovat by se měl kolem 500 koní. Záleží samozřejmě na nastavení samotného auta i elektroniky. Pro každý jednotlivý závod tak M8 GTE může mít úplně jiný výkon i točivý moment.

Jinak ale BMW nebylo zase tak skoupé na slovo. Víme, že na délku má M8 GTE bezmála 5 metrů a jeho hmotnost je 1 200 kilogramů. Každý závodní tým si s autem může pohrát takřka dle libosti. Nastavitelná je kontrola trakce, nastavení podvozku nebo třeba i ABS. Navíc je možné si na vůz objednat buď karbonové nebo ocelové brzdové kotouče. Ještě doplníme, že M8 GTE do vínku dostane šestistupňovou sekvenci.

Novinku bude v prvé řadě využívat sama automobilka ve svých továrních týmech, ale mluví se o tom, že by měla být uvolněna výroba několika kusů i pro týmy soukromé. Jestli tomu tak skutečně bude a na kolik taková bestie vyjde, nikdo zatím oficiálně neprozradil. Je ovšem možné, že více se dozvíme už příští měsíc, kdy by měl být vůz testován v Barceloně. Do těla mu zde dají profesionální závodní jezdci Phillipp Eng, Bruno Spengler, Martin Tomczyk a Nicky Catsburg.

Článek je zařazen v: BMW , BMW M8 GTE , 24h Le Mans , M8 , M8 GTE , okruhové závody
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama