Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

BMW M8 bude! Ostrá verze řady 8 už se testuje

Oznámení o vývoji nové řady 8 vyvolalo v automobilovém světě hotovou senzaci. Nadšení navíc zesílil fakt, že BMW potvrdilo také výrobu ostré verze s označením M8.
Vydáno: 31.05.2017
BMW M8
BMW M8 Autor: BMW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Obou skvělých aut se dočkáme již brzy, protože BMW tvrdí, že M8 v závodní verzi GTE zamíří za rok do závodu Le Mans. Dokonce je prý dost dobře možné, že se představí už v závodě 24 h Daytona, který se jede hned z kraje roku 2018.

O silniční verzi M8 toho BMW zatím moc neprozradilo. Do světa pustilo jen sadu fotek maskovaného prototypu a propagační video. Můžeme ale vycházet z toho, co víme. Technický základ M8 bude vycházet z kupé řady 8, ale s největší pravděpodobností dostane širší blatníky a větší a ostře řezané nárazníky.

O tom, co se objeví pod kapotou, můžeme opravdu zatím jen spekulovat. Pokud se automobilka inspiruje u BWM M5, můžeme předpokládat, že M8 dostane dvěma turbodmychadly přeplňovaný osmiválec o objemu 4,4 litru, který bude umět vypnout pohon všech kol. Ve hře je ale i silný dvanáctiválec, kterým disponuje řada 7 ve verzi M760i. Obě varianty by nás opravdu hodně bavily. Na konkrétní údaje si musíme ještě chvíli počkat. Ale už teď se moc těšíme! :)

Článek je zařazen v: BMW , Le Mans , BMW M8 , BMW M8 GTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama