Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

BMW M2 uniklo! Bude mít výkon 370 koní

Pověstná divize M v dubnu vypustí do světa další ze svých výtvorů. Podrobnosti o BMW M2 měly ještě nějaký čas zůstat tajemstvím, teď už ale víme všechno podstatné.
Vydáno: 14.10.2015
Uniklá fotografie BMW M2
Uniklá fotografie BMW M2 Autor: BMW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pod kapotou najdete třílitrový šestiválec s turbem, který známe z modelu M235i. Ve své divočejší verzi ovšem bude nabízet výkon 370 koní a točivý moment 465 Nm. Dalších 35 na kulatých 500 Nm je k dispozici s pomocí funkce overboost v rozmezí 1450 a 4750 otáček. Převodovka, brzdy, nápravy, kliková hřídel i písty pocházejí rovnou z modelu M4.

Chybět nebude ani aktivní, tedy elektronicky řízený samosvorný diferenciál. Větší zábavě za volantem má přispívat i nižší hmotnost. Díky využití hliníku bude M2 vážit 1495 kilogramů, o 35 kilo méně než M235i. Zrychlení z nuly na 100 km/h potrvá zručným řidičům 4,5 sekundy se šestistupňovým manuálem a 4,3 sekundy se sedmistupňovým automatem.

BMW se u M2 chlubí i lepší spotřebou a emisemi, to nám ale v tomto případě nepřipadá moc důležité. Ve Velké Británii má verze s manuálem stát v přepočtu 1,6 milionu korun a verze s automatem ještě o necelých 100 tisíc víc.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama