Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

BMW M1 je na prodej za více než 20 milionů, no nekupte to!

Německá automobilka vyrobila několik vozů, které se staly legendárními. Ale nade všemi jako maják ční typ M1.
Vydáno: 07.07.2015
BMW M1_
BMW M1_
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Z továrny vyjelo pouhých 460 kusů „em-jedničky“, takže je jasné, že každý exemplář je unikátem a vzácnou relikvií. Ovšem jsou mezi nimi kousky, které jsou ještě vzácnější. Jeden takový je právě na prodej. Jeho karoserie nese fabrickou barvu Polaris Silver a je jedním z pouhých tří, které v takovéto podobě spatřily světlo světa. Stříbrnou barvu měl úplně první prototyp „em-jedničky“, který nebyl nikdy na prodej, dalším v pořadí se stříbrným hávem se stal právě prodávaný exemplář a třetí si pořídil Bernie Ecclestone.

 

Nabízený vůz je v extrémně dobrém stavu, tedy výborném, bazarovým žargonem, má najeto pouhých 17 500 km, původní motor i převodovku. Jeden německý prodejce aut jej teď nabízí za neuvěřitelných 965 tisíc dolarů. Jde o jeden z posledních vyrobených M1 s VIN 4301424 (pro případ, že byste si chtěli zkontrolovat jeho původ). Pod kapotou se tedy ukrývá šestiválec o objemu 3,5 l a výkonu 204 kW spojený s manuální převodovkou.

Je tak k mání výjimečný technický výtvor v nádherném italském stylu z pera Giorgietta Giugiara, kterých bylo na běžné silnice určeno jen něco kolem čtyř stovek (zbytek byly závodní speciály). Jen pro úplnost, vedle oněch tří stříbrných vznikly exempláře v černé, modré, oranžové, šedé a nejpočetnější byly bílé.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama