Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Bestiální závodní auto bude jezdit po silnicích

Audi R18 e-tron quattro je speciál, který závodí v LeMans a dodejme, že mu už mnoho let kraluje. A jak to vypadá, tak tohle auto se v roce 2016 dočká své silniční verze. Mohla by mít přes tisíc koní.
Vydáno: 01.10.2014
Audi R18 e-tron quattro
Audi R18 e-tron quattro Autor: Audi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tisíc koní = aspirace na nejrychlejší sériově vyráběné auto světa. A s takovým speciálem, jakým je závodní Audi, by to asi i vyšlo.

Audi se netají tím, že hodlá nabídnout svým zákazníkům něco víc, než je sporťák R8. Už dávno se spekuluje o ještě lepším supersportu R10. Jenže jak bude vypadat? Co bude mít za techniku?

Podle časopisu Auto Motor & Sport bude základem pro nový hypersport právě speciál z LeMans. Co bude mít pod kapotou? Možnosti jsou tu dvě – trochu „umírněná“ varianta s V10 6,0 l a výkonem 625 kW, nebo verze používající hybridní soustrojí jako v LeMans. Pak by se výkon přehoupl přes 735 kW, tedy přes tisíc koní. Spolu se závodním podvozkem a sportovní konstrukcí vozu typu monocoque (skořepina kolem řidiče z vysoce pevného uhlíkového kompozitu drží všechno ostatní) by to byl určitě adept na nejrychlejší auto planety.

 

Audi R18 e-tron quattro  Foto: Audi

Audi R18 e-tron quattro. Foto: Audi

 

Dodge Charger SRT Hellcat

Nejsilnější a nejrychlejší sedan světa

 

Nejrychlejší policejní auto

Nejrychlejší policejní auta světa

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama