Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Baterkový blázinec. Brabus Ultimate E

Na elektromobilitu si časem budeme muset zvyknout všichni. Pokud se ale bude ubírat podobným směrem, necháme si ji líbit rádi. No schválně, řekli byste do tohoto prcka, že to z nuly na 100 km/h rozpálí už za 4,5 sekundy?
Vydáno: 14.09.2017
Brabus Ultimate E 1
Brabus Ultimate E 1 Autor: Brabus
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zatím se jedná pouze o koncept, automobilky ale rády ukazují, co je v jejich silách. A upřímně - kdo z vás by si podobné elektro vozítko do města s dojezdem až 160 kilometrů nedal líbit? Brabus Ultimate E je extrémní verzí klasického elektromobilu Smart a dokazuje nám, že městské popojíždění nemusí být nuda. 

Žlutá turbovosa

Praktičnost mu díky malým rozměrům stále zůstala, ovšem díky 200 elektrickým koním a zhruba tunové hmotnosti má takový odpich, že s ním v provozu půjde kličkovat jako mezi stojícími kužely. A možná je to až příliš. V porovnání s BMW i3, které z 0 na 100 km/h vypálí za zhruba 7 sekund, je Ultimate E jako prťavá žlutá turbovosa. Na 100 km/h to totiž zvládá za neskutečných 4,5 sekundy, a ačkoliv maximální rychlost nepřesáhne 160 km/h, kdo by chtěl okolo města jezdit takhle rychle? K vyklepání závoduchtivých dychtivců na světlech to bude stačit vždy a prťavý Brabus tak v městských uličkách zmízí mrknutím oka.

Pořádná cenovka

A cena? Brabus si představuje, že za podobné auto by v budoucnu mohl účtovat zhruba milion korun. To je samozřejmě pořádná pálka, ovšem podobné peníze stojí i zmiňované BMW i3 a s ním tak snadno nezaparkujete. Výhodou Brabusu je pak také fakt, že na 80 % kapacity baterií, které reálný dojezd okolo 120 kilometrů opravdu vydrží, se díky domácí nabiječce dostanete už za 30 minut. V praxi to znamená jedno rychlé kafe a můžete zase drandit. Jde sice stále o hudbu budoucnosti, letošní výstava ve Frankfurtu nám ale ukazuje, že úsvit elektromobilů, které osloví i automobilové nadšence, se už blíží.

Článek je zařazen v: Smart , Brabus , Brabus Ultimate E , Ultimate E , Smart Fuel Cell , Smart E , Smart na elektřinu , elektromobil , elektroauto , frakfurt 2017 , nový Smart , Smart Brabus , nejrychlejší Smart , Smart Brabus elektromobil
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama