Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Zprávy

Baterkový blázinec. Brabus Ultimate E

Na elektromobilitu si časem budeme muset zvyknout všichni. Pokud se ale bude ubírat podobným směrem, necháme si ji líbit rádi. No schválně, řekli byste do tohoto prcka, že to z nuly na 100 km/h rozpálí už za 4,5 sekundy?
Vydáno: 14.09.2017
Brabus Ultimate E 1

Zatím se jedná pouze o koncept, automobilky ale rády ukazují, co je v jejich silách. A upřímně - kdo z vás by si podobné elektro vozítko do města s dojezdem až 160 kilometrů nedal líbit? Brabus Ultimate E je extrémní verzí klasického elektromobilu Smart a dokazuje nám, že městské popojíždění nemusí být nuda. 

Žlutá turbovosa

Praktičnost mu díky malým rozměrům stále zůstala, ovšem díky 200 elektrickým koním a zhruba tunové hmotnosti má takový odpich, že s ním v provozu půjde kličkovat jako mezi stojícími kužely. A možná je to až příliš. V porovnání s BMW i3, které z 0 na 100 km/h vypálí za zhruba 7 sekund, je Ultimate E jako prťavá žlutá turbovosa. Na 100 km/h to totiž zvládá za neskutečných 4,5 sekundy, a ačkoliv maximální rychlost nepřesáhne 160 km/h, kdo by chtěl okolo města jezdit takhle rychle? K vyklepání závoduchtivých dychtivců na světlech to bude stačit vždy a prťavý Brabus tak v městských uličkách zmízí mrknutím oka.

Pořádná cenovka

A cena? Brabus si představuje, že za podobné auto by v budoucnu mohl účtovat zhruba milion korun. To je samozřejmě pořádná pálka, ovšem podobné peníze stojí i zmiňované BMW i3 a s ním tak snadno nezaparkujete. Výhodou Brabusu je pak také fakt, že na 80 % kapacity baterií, které reálný dojezd okolo 120 kilometrů opravdu vydrží, se díky domácí nabiječce dostanete už za 30 minut. V praxi to znamená jedno rychlé kafe a můžete zase drandit. Jde sice stále o hudbu budoucnosti, letošní výstava ve Frankfurtu nám ale ukazuje, že úsvit elektromobilů, které osloví i automobilové nadšence, se už blíží.

Reklama
Článek je zařazen v: Smart, Brabus, Brabus Ultimate E, Ultimate E, Smart Fuel Cell, Smart E, Smart na elektřinu, elektromobil, elektroauto, frakfurt 2017, nový Smart, Smart Brabus, nejrychlejší Smart, Smart Brabus elektromobil
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama