Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Avia se slavně vrací na český trh a láká k návštěvě nové továrny

Pár let to vypadalo, že klasické modré Avie nepřežijí vstup do moderní doby a budeme je vídat jen ve filmech pro pamětníky. Jenomže Avia se s novými majiteli nevzdala a rozhodla se pokračovat v úspěšné výrobě nákladních aut.
Vydáno: 30.08.2017
Avia se slavně vrací na český trh
Avia se slavně vrací na český trh Autor: Avia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Avii jednu dobu vlastnila indická společnost Ashok Leyland Motors, od které ji na jaře loňského roku koupil holding s názvem Czechoslovak Group. Ta mimo jiné vlastní kopřivnickou Tatru vyrábějící těžké a středně těžké nákladní vozy. Její součástí je pak mimo jiných také společnost Tatra Defence Vehicle, která vyrábí vojenská vozidla Titus a Pandur. Indové sice Avie stále vyráběli, ale v České republice jim to nepřišlo dostatečně rentabilní, a proto chtěli výrobu přenést do své domoviny. To se naštěstí nestalo, a tak můžeme sledovat pokračování kdysi opravdu velmi úspěšného ryze českého podniku. Už koncem loňského léta bylo rozhodnuto o tom, že se Avia z pražských Letňan přestěhuje do velkého výrobního areálu v Přelouči na Pardubicku, kde nyní stojí moderní a již plně funkční výrobní hala.

Na jaře letošního roku také značka představila první moderní verzi nové generace nákladních vozidel, a to model D120. Ten nabídl jak modernější design, tak současné technologie. V Přelouči je k výrobě v současné době již vše připraveno, a tak se Avia chce také trošku pochlubit. Proto si pro fanoušky a zvědavce připravila den otevřených dveří, který proběhne v pátek 8. září od 4 do 18 hodin. Podle zástupců Avia půjde o odpoledne nabité bohatým programem, ve kterém nebudou chybět jistě zajímavé exkurze právě do výrobny.

Na své si ale jistě přijdou i nejmenší, pro které bude připraven skákací hrad, maminky budou bavit různé soutěže a tatínkové si jistě užijí přehlídku historických modelů značka a také premiéru modernizované řady D. Veškeré informace najdete tady, přičemž samotný den otevřených dveří proběhne v areálu AVIA, Tovární 1553, Přelouč.

Článek je zařazen v: Avia , Tatra , továrna , den otevřených dveří , Pandur , nákladní vozidlo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama