Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Autosalon bude testovat Ferrari

V novém Autosalonu, který v premiéře uvidíte ve čtvrtek večer na COOLu, budeme testovat Ferrari California T. Zvládne české okresky tahle dvoutunová kráska?
Vydáno: 26.11.2014
Ferrari California T
Ferrari California T Autor: Ferrari
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Osmiválcová produkce z Maranella nebyla považována za to pravé ořechové. Když se proto objevil typ California, který neměl nijak omračující výkon a navíc pevnou skládací střechu, nazývali ho holčičím Ferrari. Jenže brzy se z něj stal nejprodávanější model v historii značky. Teď přijíždí v nové verzi T se dvěma turby. Jsme zvědaví, jak mu bude chutnat typická česká okreska!

Kategorie malých vozů neboli segment B zažívá v letošním roce boom. Představila se nová Škoda Fabia, Hyundai i20, Mazda 2 a také Opel Corsa. Právě zástupce koncernu GM jsme si zajeli vyzkoušet na zahraniční prezentaci. A protože jsme si šikovní, dostali jsme verzi se zcela novým litrovým tříválcem o výkonu 116 koní. Většinu jejích hlavních konkurentů jsme nedávno testovali, bude tedy zajímavé, zda ze srovnání vyjde vítězně, nebo jako poražená.

BMW 2 Active Tourer  Foto:

Značka BMW ráda experimentuje s novými kategoriemi a vychází jí to. Například X6ka nedává moc smysl, ale prodává se velmi dobře. Co však řeknou fanoušci modrobílé vrtule, až zjistí, že se v Mnichově rozhodli vyrábět MPV a navíc s předním pohonem? BMW 2 Active Tourer tak může zákazníky odlákat, anebo naopak přitáhnout od konkurence. Svezeme se a zjistíme to.

Fanoušci Autosalonu si píší o testy náklaďáků. Před redakcí proto zaparkoval „kozel“ neboli tahač bez návěsu. Jde o Scanii Streamline R 580, která je kromě hodně slušného výkonu téměř 600 koní a točivého momentu 2950 Nm zajímavá tím, že jezdí na bionaftu. Vyzkoušíme, jak si poradí s 40tunovým návěsem. A taky vám představíme nadaci TruckHelp pomáhajícím rodinám truckerů.

Automobilky by chtěly, abychom každé tři roky kupovali nové auto. To však nejde. Jednak na to většina z nás nemá, ale hlavně to není potřeba. Při správné péči je vozidlo schopno vydržet v dobrém stavu i přes deset let. Jen je potřeba ho nezanedbávat a vědět, jak se ke svému čtyřkolému miláčkovi chovat. V pravidelném tématu servis vám poradíme, jak se starat o karoserii.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama