Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Autosalon bude sdílet auta i jezdit v milionářských kárách

Asi víc pestrý už Autosalon být nemůže. Vyzkoušíme milionářské vozy BMW, nákladní sklápěčku, motorku, auto pro střední třídu i systém sdílení aut Carsharing.
Vydáno: 29.04.2015
Autosalon-18-2015-THUMB-carsharing
Autosalon-18-2015-THUMB-carsharing
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Macho auto pro pochybné existence, černá ovce bavorácké rodiny, kříženec slona a geparda – málokterý prémiový model si vysloužil tolik nelichotivých přezdívek jako BMW X6. Ani my jsme nepatřili k jeho fanouškům. Změníme názor po svezení s jeho novou generací? Odpoví expert Pepa. A také prozradí něco o močůvce, „exibosobnostech“ a géniích v řadách zaměstnaců BMW.

Taky se vám zdá, že politici dělají vše pro to, abychom nechali plechové miláčky doma, anebo je dokonce prodali? Motorista to dnes zkrátka nemá lehké. Lékem na to může být systém zvaný Carsharing. Ten jsme už vyzkoušeli v ulicích Mnichova, a fungoval téměř bezvadně. I u nás jej už nabízí několik firem. Jaké jsou výhody a nevýhody „šérování“, zjistíme netradičním závodem!

Zkušený ofrouďák ví, že každé kilo hraje v terénu roli. Pustit se do offroad polygonu v Milovicích se strojem, co má bezmála 40 tun, se proto zdá jako čiré bláznovstí. Expert František ale není žádný zelenáč a tím strojem je navíc nová čtyřnápravová sklápěčka Mercedes Arocs, která disponuje inovativní funkcí turbo-spojky retardéru. Uvidíme, jak si s tím oba poradí!

ABS, několikastupňový systém protiprokluzu, quickshifter, jež umí řadit bez spojky – takové technické finesy najdete u novinky z italského města Varese. Aneb Pepa Sršeň plní slib, že každý týden zatahá za heft nějaké moto-novinky. Po minulé krosce je teď na řadě cestovní MV Agusta Stradale 800. První svezení ukázalo problémy s elektronikou, proto jsme zvědaví na ostrý test!

Málokterý divák má dva miliony na BMW X6 a ani MV Agusta za 400 tisíc nepatří k levným motorkám. Proto ale máme pro každého něco, vyzkoušíme i nové rodinné kombi. Mohlo by se líbit šetřivým i závodivým řidičům. Z nuly na sto za 8,5 sekundy při spotřebě 4,1 litru. Čísla ale neříkají všechno, Peugeot 308 GT SW proto svěříme do rukou experta Radka a počkáme si na jeho verdikt.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama