Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Auto z obří 3D tiskárny vypadá... plastově

Když máte na hraní největší 3D tiskárnu na světě, samozřejmě začnete zkoušet, co dokáže. A dřív nebo později vás napadne vytisknout dům nebo auto. Projekt AMIE spojil obojí dohromady.
Vydáno: 15.10.2015
Elektrické auto z 3D tiskárny
Elektrické auto z 3D tiskárny Autor: Oak Ridge Laboratory
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tým Národní laboratoře Oak Ridge ve Spojených státech s pomocí největší 3D tiskárny světa vytvořil kombinaci malého obydlí a elektrického SUV. Domek i auto sdílejí společnou elektrickou stanici a dokážou se vzájemně nabíjet. Auto může pomáhat domu s napájením v noci, zatímco přes den zase energie ze solárních panelů na střeše obydlí nabíjí baterie vozu. Jde tedy o podobný princip, na kterém již nějaký čas pracuje také Tesla.

Obří tiskárna vyprodukovala pro výrobu domu a auta přes 10 tun materiálu. Dům tvoří vytištěné díly z 80 procent a jeho výroba trvala 4 týdny, auto je vytištěné ze 30 procent a jeho sestavení trvalo 20 hodin. Celé je to ale samozřejmě spíš ukázka budoucích možností, než že by šlo o hotový produkt.

Pokud se ještě výrazně zapracuje na designu a vlastnostech auta, třeba tomu začneme i fandit...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama