Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Auto se spotřebou litr benzínu? Ne. Závoďák!

Volkswagen představil pro pařížský autosalon i zajímavý koncept – Volkswagen XL1 jako sporťák. Ačkoli neřekl spotřebu, tohle auto určitě za jeden litr paliva nepojede.
Vydáno: 02.10.2014
Volkswagen XL1 Sport
Volkswagen XL1 Sport Autor: Volkswagen
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Proč? Protože pod kapotou nepracuje žádný zvláštně nadopovaný 1.4 TSI. Je tam V2 1,2 l. Neznáte takový motor z produkce VW? To máte pravdu. Tohle je totiž motor z Ducati! Točí 11 000 otáček, má výkon 200 koní, desmodromický rozvod a točivý moment 134 N.m. Se sedmistupňovou DSG převodovkou to je opravdový sportovní agregát pro auto, které neváží ani 900 kg.

Samozřejmě, že takový výkon nejde na silnici přenášet původními skoro cyklistickými galuskami. Tady jsou pořádné gumy 205/40 R 18 (vpředu) a 265/35 R 18 (vzadu). I díky fantastické aerodynamice (cx = 0,258, čelní plocha 1,7 m2) se auto dokáže s pevným startem dostat na stovku za 5,7 sekundy a maximální rychlost je 270 km/h.

 

 

Samozřejmě, že všechno je speciálně odlehčené. Tady není nikde žádný pořádný litinový odlitek, nějaká chladná ocel. Hliník, karbon, moderní plasty. Při délce 4,3 metru tak auto váží pouhých 890 kg. Škoda, že nám neřekli, jakou má XL1 Sport teď spotřebu.

 

Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek

Kuriózní případy sexu v autě

 

 

Lamborghini Asterion

První Lamborghini na elektriku má 910 koní

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama