Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Auto pro ruské miliardáře, které do paparazzi napumpuje elektriku

Firma Dartz je z Lotyšska. Ale její výrobky jsou určené především pro ruský trh a pro ruský vkus. Jaký ale ten vkus je, když se podíváme na nejnovější přírůstek do rodiny Dartz Prombron Black Shark?
Vydáno: 20.10.2014
Dartz Prombron Black Shark - Obrázek 4
Dartz Prombron Black Shark - Obrázek 4 Autor: Dartz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Odpověď je jednoduchá – víc, Víc, VÍC! Víc všeho – výkonu, bezpečí, výbavy. Dartz připravil auto, které opět spoléhá na základ ze sériového modelu, a to Mercedes-Benz GL 63 AMG. Takže podvozek a motor pocházejí odtud. Ale to je asi tak všechno, co vám o tom můžeme říct, protože firma poskytuje seznam tolika změn, že byste nic z toho nepoznali, kdyby to bylo všechno aplikováno. Třeba motor dokáže mít až 1500 koní! Podvozek může být zvýšen až na velikost průměrného Big Foot. A pozor – kdo si připlatí, může dostat i další nápravu navíc!

Ale pojďme raději k samotnému autu. Dartz opět udělal bestii, která se nevejde do normálního pruhu. Je široká asi jako autobus (přesné míry výrobce neuvádí). Ale pokud budeme předpokládat, že nový vůz bude o kousek širší než třeba Kombat T-98, pak se dostáváme přes 2,3 metru!

 

 

Karoserie je vyrobena z titanu a kevlaru. To proto, aby se na ní nedaly magneticky připojit bomby a také aby vydržela. Její bezpečnost prý spadá do balistické třídy B7. Prý se dá ještě vylepšit, pokud bude mít majitel zájem. Samozřejmostí je pak ochrana proti chemickým zbraním, speciální sirény, majáky, kouřové clony. Zajímavé je, že auto třeba má elektrochromatické zaclonění oken, zapuštěné kliky nebo vstup do vozu na základě otisku prstu (zima jak v Rusku a miliardář si bude sundávat rukavice?). Ve výbavě ale je i speciální taser, který může dát útočníkům nebo (jak sám výrobce uvádí) paparazzi elektrickou ránu.

Pozor – vůz je kolem dokola hlídaný kamerami, takže posádka má přesný přehled o dění kolem. Kamery navíc mohou být napojeny na alarm, takže každé podezřelé šustnutí je kamerami snímáno. Vložit tak bombu pod auto je téměř nemožné.

Uvnitř samozřejmě nechybí nic. Tedy pokud bude majitel chtít. Když bude chtít sedět na bedýnce od jablek, prosím. Ale jinak je ceník příplatkové výbavy delší než sebrané spisy Julia Fučíka.

 

Inkas Huron APC

Autobus pro drsný chlapy – Inkas Huron APC

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama