Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Auto pro radikální puristy

Máte pocit, že vám stabilizace podvozku ubrala na rychlosti? Chtěli byste vůz, který nemá nějaké elektronické hračičky? Chcete opravdu rychlé auto? Poohlédněte se v Holandsku.
Vydáno: 12.11.2014
Vencer Sarthe - Obrázek 2
Vencer Sarthe - Obrázek 2 Autor: Vencer
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najdete tam firmu, která se jmenuje Vencer. Několik let trvalo, než přetavila své plány na supersport Sarthe ve skutečnost. A ještě než stačila vyrobit první kusy, už auto stihla i vylepšit. Tedy jak v čem. Kdo by čekal, že bude vylepšovat třeba nastavení klimatizace nebo lepší ozvučení, ten by se se zlou potázal. Uvnitř auta je jen jediný velký displej a pár čudlíků. Nic víc. A samozřejmě dvě sedačky a volant.

Za sedadly je pak motor. Opět tu není prostor pro žádné moderní hrátky z hybridními technologiemi apod. Tohle je fortelný V8 6,3 l s přeplňováním, který nabízí výkon 622 koní a točivý moment 838 N.m. Převodovka – opět klasika – šestistupňový manuál.

 

Z nuly na 100 km/h by měl vůz zvládnout vystřelit za 3,6 sekundy a maximální rychlost je 332 km/h. Zajímavé je na autě také to, co má pod kabátem z karbonových vláken. Jde totiž o hybridní prostorový rám z vysokopevnostní oceli, který má pomocné rámy z chrom-molybdenu. Podlahová plošina je hliníková. Cena je v přepočtu asi 7,5 milionu korun.

Auto pak opravdu nenabídne žádnou stabilizaci nebo trakční kontrolu. Tohle musí zvládat řidič sám. Jedinou úlitbou moderním bezpečnostním předpisům je instalace ABS.

Ani design není pro žádného velkého fajnšmekra. Ale to už je jen otázka vkusu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama