Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Auto, co nepotřebuje řidiče ani volant, míří na silnice

Google Car – malé autíčko, které nepotřebuje volant ani pedály. Přesto jezdí, ale samo. A tohle autíčko už prošlo testováním v centrále Googlu a teď míří na silnice.
Vydáno: 21.05.2015
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zatím se s vozem jezdilo jen po cestách a cestičkách hlavní centrály Googlu. Zkoušelo se zde, jak bude reagovat na různé situace, jak se dokáže vyhnout překážkám apod. Nyní se ale podívá přímo na silnice, kde se začne testovat. Pro tuhle fázi ovšem dostane do vínku, o co byl ošizen hned v počátcích – o volant a pedály. Jde o to, že řidič v testovacím provozu musí mít na veřejných komunikacích možnost převzít řízení do svých rukou.

Autíčko bude mít omezenou rychlost na 25 mil za hodinu (40 km/h). A nikdo se nebojí, že by v testech propadlo. Vždyť po silnicích už jezdí téměř autonomní geronti Toyota Prius nebo Lexus RX400h. Ti už najeli asi milion mil a nedávno se objevila zpráva, že byli účastníky jedenácti nehod. Google to potvrdil. Přidal ovšem informaci, že při nehodách nebyl nikdo zraněn a především na vině nebyl nikdy jejich vůz.

Google car Lexus

Autonomní auto je chytřejší než vy

Jízda za volantem – to už bude zanedlouho přežité slovní spojení

Auta bez řidičů: to je budoucnost dopravy!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama