Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Autem k moři za dvě a půl hodiny!

Podzemní silnice, celoročně fungující lodní doprava, cesta do pravěku, mořské lázně – to vše zahrnuje další díl tipu na motoristický výlet.
Aktualizováno: 06.10.2017
Autem k moři za 2 a půl hodiny!
Autem k moři za 2 a půl hodiny!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Museli byste řídit hypersport typu http://autosalon.iprima.cz/novinky/jeden-motor-je-mu-malo-chce-jich-rovnou-5-maskovana-f1-mercedes-amg-project, abyste k nejbližšímu přímořskému resortu, který leží v cca 700 km vzdáleném Slovinsku, dorazili za 2,5 hodiny.

Protože předpokládáme, že nemáte zbytečných 50 milionů, nabízíme alternativu. 250 kilometrů jihovýchodně od Prahy se nachází město Lednice, a v něm lázně http://www.lazne-lednice.cz/cs, jejichž voda pochází z pravěkého moře. Dalším lákadlem je Zámecký park, kde si přijdou na své milovníci botaniky http://www.zamek-lednice.info/sklenik.php, historie https://www.januv-hrad.cz/cs https://www.zamek-lednice.com/en i výletů lodí http://www.plavby-lednice.cz/

"Život není jen o tom, že máš ten nejnovější telefon a sedíš u Facebooku." Expert Sršeň. – Jak moc se změnila náplň dětských her za poslední dobu, názorně ukazuje Muzem hraček http://muzeum-hracek-lednice.cz/cs/o-nas/. A pokud vaše ratolesti pořád nebudou unaveny, vezměte je na mamuty http://www.archeoparkpavlov.cz/.

Kousek za obcí Pavlov pak najdete "moravské moře"… Sportovat i rekreovat se dá v 20 kilometrů vzdálených vodních nádržích Nové Mlýny, kterým se také říká Mušovská jezera. Cyklistických tras tady najdete nepočítaně, na tu hlavní se dá napojit nedaleko a dojet po ní třeba až do Rakouska http://www.brnoviden.cz/ .

Mimochodem právě z rakouského područí nás dostal prezident osvoboditel, o kterém se spekuluje, zda nebyl synem císaře Františka Josefa. Nesporným faktem však je, že Tomáš Garrigue Masaryk http://www.hrad.cz/cs/prezident-cr/prezidenti-v-minulosti/tomas-garrigue-masaryk/zivotopis bydlel jako malý asi dvacet minut cesty z Lednice v obci Čejkovice http://www.cejkovice.cz/obec-7/domecek-tgm-muzeum/. Než zamíříte z výletu domů, něco pro tatínky www.templarske-sklepy.cz/. Kromě vína tady mají chodby z 13. století, které by při jejich šířce nebyl problém proměnit v podzemní silnice.

Autor textu: expert Dan

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama