Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Audi se na všechno vykašle a vrhne se do světa F1

Je to tady, po mnohých spekulacích a dlouhých měsících šuškandy je jasné, že Audi půjde do formule 1.
Vydáno: 24.09.2015
Audi R18 e-tron quattro
Audi R18 e-tron quattro Autor: Audi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Spousta indicií naznačovala, že koncern VW má zálusk na F1 a měla k tomu posloužit automobilka Audi. Teď dozrál čas i okolnosti. Kdysi dominantní tým Red Bull zažívá špatné časy a jeho majitel není spokojen s Renaultem jako dodavatelem motorů. Dokonce padla slova o tom, že bud bude Red Bull bojovat o posty nejvyšší nebo bude na prodej. Koncern VW má navíc s Red Bullem významné sponzorské smlouvy, takže tohle spojení dává smysl.

Podle nejnovějších zpráv by Audi mělo v roce 2017 opustit všechny svoje dosavadní sportovní aktivity a v následujícím roce vstoupit prostřednictvím týmu Red Bull do F1. Skončí tak jeho účinkování například v DTM či v okruhovém vytrvalostním mistrovství světa WEC. Vstup do Red Bullu by však byl jen odrazovým můstkem. Audi chce využít zkušeností, zázemí i infrastrukturu Red Bullu a postupně se z dodavatele motorů stát týmem, který bude bojovat o nejvyšší příčky. V jeho čele by měl stanout Stefano Domenicali, přičemž už v roce 2020 by se měly vozy se znaky Audi a v barvách Red Bullu rvát o titul mistra světa. Nicméně prý ještě není nic podepsáno, ale mnozí spojení mezi Audi a Red Bullem ve formuli 1 vidí jako hotovou věc.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama